Etykiety

niedziela, 19 kwietnia 2015

Natalia Usenko "Bractwo-piractwo. Przygoda matematyczna"

Natalia Usenko, Bractwo-piractwo. Przygoda matematyczna, il. Elżbieta Kidacka, Warszawa „Nasza Księgarnia” 2015
Do matematyki trzeba się przekonać, aby zajmowanie się nią sprawiało nam przyjemność. Co bardziej przekona dzieci do tej trudnej dziedziny? Bajki o piratach! Kto ich nie lubi? Chłopcy i dziewczęta świetnie się bawią na okrętach stworzonych w ich wyobraźni. Czytanie opowieści o podbojach i przygodach to prawdziwa frajda.
„Bractwo-piractwo. Przygoda matematyczna” zaczyna się od powrotu dziadka po długim dniu pracy w banku. Lata monotonnej pracy sprawiają, że staruszek zapragnął przeżyć prawdziwą piracką przygodę na wyspach pełnych słońca, z dala od telewizji, Internetu i wszelkich wynalazków. Rodzinka podchwytuje pomysł i nawet sceptycznie nastawiona babcia daje się namówić na wielką przygodę. Po sprzedaniu wszystkiego i kupieniu okrętu „Krowa morska” ruszają w świat.
Przygody tej rodzinki nie są jednak typowe. Uczestniczą nie tylko w podbojach, ale i ślubach ryb. Nie zabraknie też odwołań do znanych motywów literackich np. Robinsona, syrenek, Alladyna. Natalia Usenko matematyczne zadania przekształciła w interesujące opowieści kończące się zagadką, dzięki czemu nawet dzieci nielubiące matematyki będą chętnie rozwiązywały kolejne równania.
Książkę polecam przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Będzie ona świetnym wstępem do wymyślania własnych matematycznych pirackich przygód.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz