Etykiety

niedziela, 19 kwietnia 2015

Waldemar Cichoń "Cukierku, ty łobuzie!"

Waldemar Cichoń, Cukierku, ty łobuzie!, il. Dariusz Wanat, Rzeszów „Dreams” 2013
Mały ciekawski kotek z charakterem trafia do nowej rodziny. Tam jest darzony miłością przejawiającą się w podkarmianiu smakołykami i tolerowaniu psot. Świat z perspektywy zwierzaka jest pełen miejsc do odkrycia i wyzwań. Pojawienie się w nowym domy, przyzwyczajenie do nowego otoczenia i potrzeba chodzenia własnymi ścieżkami sprawiają, że Cukierek – wykorzystując swoje kocie umiejętności – ucieka z domu i do niego wraca, chowa się pod komodą, wspina się na szafy i przechytrza nawet weterynarza. Kocia natura każe mu też bawić się wstążkami na urodzinowych prezentach, czy świątecznymi ozdobami, przez co naraża się na łapanie, głaskanie i patrzenie na niego jak ja wielkiego urwisa. Ponad to Cukierek jest też świetnym aktorem, wzbudzającym litość w otoczeniu.
„Cukierku, ty łobuzie” to świetna książka dla najmłodszych. Pełno w niej humoru, niewinnych psot, walki z kocim instynktem, żebraniem smakołyków, poznawaniem otoczenia i szukania pretekstu do zabawy pod warunkiem, że samemu nie jest się traktowanym jak zabawka.
Książka składa się z dziewięciu autonomicznych rozdziałów, które można czytać w dowolnej kolejności, ponieważ nie wpływają na sposób postrzegania losów kociego bohatera. Są one wycinkami scen z życia sprytnego i ciekawskiego kota, któremu natura każde pakować się wszędzie, gdzie jest przytulnie, interesująco i roznoszą się miłe zapachy.
„Cukierek, ty łobuzie!” to idealna lektura dla przedszkolaków oraz uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Dzięki interesującej fabule i pięknym ilustracjom doskonale sprawdza się podczas wieczornego czytania. Duża czcionka i niedługie rozdziały zachęcą uczniów do samodzielnego czytania.

1 komentarz:

  1. https://www.facebook.com/pages/Cukierku-ty-%C5%82obuzie/254831497901216?fref=nf

    OdpowiedzUsuń