Etykiety

czwartek, 23 kwietnia 2015

Waldemar Cichoń "Gdzie jesteś, Cukierku?"

Waldemar Cichoń, Gdzie jesteś, Cukierku?, il. Dariusz Wanat, Rzeszów „Dreams” 2015

Kot i odrabianie lekcji to nie jest dobry duet, nawet jeśli ma on być tylko obiektem badawczym. Cukierek dzięki swojemu niepowtarzalnemu wdziękowi wyłudza jedzenie od każdego. Jednymi z wielu są mieszkające w pobliżu bliźniaczki, które z powodu miłości do kotów postanawiają opisać dzień z życia swego ulubionego zwierzaka, który przekona się, że lepiej chodzić do przedszkola niż dobrowolnie godzić się na bycie jakimkolwiek obiektem, nawet jeśli jest się tylko postrachem okolicy, bo to uniemożliwia nocne wędrówki.

Cukierek, jak na prawdziwie inteligentnego kota przystało, mimo że nie lubi być obiektem badań i być nauczanym to staje się prawdziwym mistrzem nauki. Jego tajniki sztuki przekonywania przejmuje Marcel, a ten przekazuje ją Maćkowi, przez co moc dyscypliny staje się męcząca dla niewtajemniczonych nauczycieli lub opiekunek. Cukierek posiada jeszcze wiele zalet: potrafi godzić zwaśnione strony, robić bardzo dobre wrażenie nawet na Japończyku. Po ciężkiej codzienności przychodzi też czas na odpoczynek na łonie natury, co dla taty jest wyjątkowo stresujące, a dla inteligentnego kota dbającego o swoje wygody, doskonałe jedzenie i interesującą zabawę wspaniałymi wakacjami.

„Gdzie jesteś, Cukierku?” to kolejna bardzo dobra część przygód o Cukierku i jego nowej znajomej Tradycji. Niezwykłe imiona, nietypowe zachowania i kocia przebiegłość sprawiają, że ich właściciele nie raz muszą się wstydzić, ale kiedy kot trafia do gazety pojawiają się też chwile dumy.

Książkę polecam przedszkolakom i uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Przygody sprytnego kota nie tylko bawią, ale i uczą. Poza interesującymi treściami małych czytelników przyciągną interesujące ilustracje i duża czcionka oraz niedługie, autonomiczne rozdziały

kup książkę
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz