Etykiety

wtorek, 28 kwietnia 2015

Jeff Kinney "Dziennik cwaniaczka. Droga przez mękę"

http://nk.com.pl/dziennik-cwaniaczka-droga-przez-meke/2160/ksiazka.html#.VT8tqtLtmko

Jeff Kinney, Dziennik cwaniaczka. Droga przez mękę, tł. Joanna Wajs, Warszawa „Nasza Księgarnia” 2015

Wakacje mogą być piękne: stos nowych gier, doskonały sprzęt do zdobywania kolejnych umiejętności, góry pizzy, chipsów, coli i słodyczy oraz odcięcie od starszego i młodszego brata. Taki wypoczynek marzy się Gregowi. Niestety kochające matki potrafią niszczyć dziecięce plany o wypoczynku i zamęczać rodzinnymi podróżami z ponad rocznym bratem Mannym i kilkunastoletnim Rodrikiem. Wszystko dzięki poradnikom dla kobiet jak stworzyć idealną rodzinę… Podróż męczy wszystkich, ale robią minę do złej gry.

„Dziennik cwaniaczka. Droga przez mękę” to pełna niskiego humoru (dostosowany do poziomu intelektualnego czytelników) opowieść nastolatka, który przeżywa swój swoisty bunt, wplątuje się w nietypowe kłopoty i stara się przetrwać konieczność przebywania z całą rodzinką w jednym pojeździe, jednym pokoju itd. Przetrwanie takich wakacji to prawdziwe wyzwanie. W opowieści nie zabraknie pościgów, stresu związanego z zachowaniem innych nastolatków.

Wielkim plusem są liczne ilustracje (kreskówki) zachęcające młodych czytelników do czytania. Do tego spora czcionka, układ taki, że ma się wrażenie przeczytania bardzo wielu stron (to motywuje nastolatków). Problemy nastolatków ubrane w bardzo prosty język.

Świetna książka dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjów. Może i nie uczy niczego, ale za to doskonale zachęca do czytania. Szczególnie polecam wszystkim dzieciom, które uważają, że książki są nudne.

kup książkę
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz