Etykiety

wtorek, 21 kwietnia 2015

Waldemar Cichoń "Nie martw się, Cukierku!"

Waldemar Cichoń, Nie martw się, Cukierku!, il. Dariusz Wanat, Rzeszów „Dreams” 2012
Życie Cukierka i jego rodziny zostaje wywrócone do góry nogami. W domu pojawia się nowy domownik: Maciek. Na początku niewinny i niegroźny, ale i tak staje się przyczyną wielu ograniczeń. Im bardziej rośnie i się usamodzielnia tym bardziej kot i jego ogon są zagrożone. Musi znajdować nowe miejsca, w których będzie mógł odpocząć. Nie jest to jednak łatwe. Jakby tych zajęć było mało Cukierek musi bronić sąsiednią posesję przed „złodziejem”, swoja skórę przed „dywizjonem lotniczym” oraz weterynarzem. Życie kota nie jest takie łatwe jakby nam się to wydawało.
„Nie martw się, Cukierku!” to drugi tom przygód małego, psotnego kota, który w obliczu różnych zagrożeń potrafi pokazać pazury i nawet uratować swoją panią oraz książki pana, a do tego ma niezwykły dar, dzięki czemu szybko uśpi rozbieganego Maćka.
Interesujące, niedługie, autonomiczne opowieści z perspektywy zwierzaka pełne są humoru. Duża czcionka oraz interesujące ilustracje, piękna okładka sprawiają, że dzieci chętnie po nią sięgają.
Kolejną część przygód o Cukierku polecam przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom zwierząt.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz