Etykiety

poniedziałek, 20 czerwca 2016

Joanna Wajs, Daniel de Latour "Narzędziowy blok rysunkowy"Joanna Wajs, Daniel de Latour, Narzędziowy blok rysunkowy, Warszawa „Nasza Księgarnia” 2016
Seria „Opowiem ci, mamo” stała się w naszym domu prawdziwym hitem. Córka tak bardzo lubi książki, że wędruje z nimi na spacery, do przedszkola, na wakacje. Opowieści o przedmiotach, zwierzętach, otaczającym ją świecie i jego fascynujących elementach wyróżniają się małą ilością tekstu i bogactwem szczegółów, koniecznością doskonalenia dziecięcej spostrzegawczości.
Te zainteresowania i przygody z kolejnymi książkami rozwijamy z tematycznymi blokami rysunkowymi. Do każdej książki stworzono zestaw ćwiczeń, podano propozycje zabaw, pozwalających rozwijać umiejętności przedszkolaków, zapewnić im interesujące zajęcie w czasie deszczowych i chłodnych dni lub wypoczywania w cieniu.
Ostatnio do naszych rąk trafiła książka „Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia” zabierająca małego czytelnika w świat fascynujących narzędzi, przybliżająca różnego rodzaje prace, wzbogacająca słownictwo, zachęcająca do ćwiczenia spostrzegawczość, pozwalająca na ćwiczenie koncentracji. Jej uzupełnieniem jest „Narzędziowy blok rysunkowy” autorstwa Joanny Wajs i Daniela de Latour.
W ćwiczeniach znajdziemy zadania pozwalające ćwiczyć umiejętność rysowania, odwzorowania, spostrzegawczość, literowania, porównywania. Nie zabraknie też zadań pozwalających na kształtowanie wyobraźni, układanie własnych historii, wcielania się w rolę narratora, Są również wykropkowane ilustracje pozwalające na stworzenie pięknego rysunku baśniowej postaci. Mali odkrywcy poznają również dzieła sztuki, zreperują pojazd, ozdobią miasto, zaprojektują mural. Miłośnicy labiryntów znajdą też zadania dla siebie. Do tego można stworzyć własne puzzle, bawić się wyrazami i dowiedzieć wielu ciekawostek dotyczących zwierząt, narzędzi, wzbogacić słownictwo. Wszystko to sprawia, że dzieci twórczo spędzają czas.
Wielkim plusem bloków będących uzupełnieniem serii „Opowiem ci, mamo” są grube strony pozwalające na rysowanie kredkami, pisakami, malowania farbami, klejenia. Zadanie znajdujące się po jednej stronie kartki pozwala na stworzenie osobistej wystawy w dziecięcym pokoju. Ciekawostki dawkowane w czasie zabawy pozwolą szybko przyswoić wiele interesujących faktów. Z „Narzędziowego bloku rysunkowego” mali rysownicy dowiedzą się jakich narzędzi używają zwierzęta, od kiedy człowiek posługuje się wytworzonymi pomocami, kiedy powstały okulary przeciwsłoneczne oraz wiele innych.
„Nasza Księgarnia” po raz kolejny bardzo miło nas zaskoczyła. Autorzy stanęli na wysokości zadania, przez co zabawy proponowane dzieciom są interesujące, pomagają rodzicom i opiekunom zorganizować dzieciom czas zabawy oraz pozwalają na rozwijanie kolejnych umiejętności.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz