Etykiety

poniedziałek, 20 czerwca 2016

Corné van Morsel "Goool! Mistrzostwa" il. Marek Szyszko



Corné van Morsel, Goool! Mistrzostwa, il. Marek Szyszko, Warszawa „Egmont” 2016
„Goool! Mistrzostwa” jest rozszerzoną wersją bardzo popularnej gry „Goool!”. Elementy zawarte w pudełku umożliwiają również przeprowadzenie gry na zasadach pierwowzoru. Do tego używa się mniejszej planszy i mniejszą ilość zawodników (pionków), a zasady gry można znaleźć w pudełku i na stronie www.krainaplanszowek.pl. Rozbudowana wersja zawiera większe boisko, 11 piłkarzy dla każdego gracza, zasady dotyczące przejęcia piłki, autu, rzutu rożnego i wielu innych akcji związanych z piłka nożną na boisku.
Gra jest skierowana dla dwóch graczy w wieku od 8 lat. Ze względu na tematykę i dwa poziomy trudności, konieczność planowania, liczenia, analizowania nie posiada ona górnych ograniczeń wiekowych. Czas rozgrywki to około 30 min (wszystko zależy od tempa liczenia graczy oraz częstotliwości wypadania określonych w instrukcji cyfr oraz poziomu gry). Czytając instrukcję mamy wrażenie, że jest to niesamowicie skomplikowana gra, ale po rozstawieniu elementów na planszy, przystąpieniu do akcji odkrywamy, że jest bardzo prosta, logiczna, przyjemna i pozwala rozwijać umiejętności strategiczne oraz matematyczne. W czasie meczu gracze będą musieli dużo liczyć (odejmować, dodawać), dzięki czemu nasz mały uczeń miło spędzi czas, a do tego potrenuje swoje zdolności matematyczne, koncentracje, planowanie, zarządzanie zawodnikami (pionkami), nauczy się przemieszczać po planszy przypominającej szachownicę.
W pudełku znajdziemy dwa poziomy gry. Do pierwszego (łatwiejszego) wykorzystujemy małą planszę, mniejszą ilość pionków i innych elementów (dokładny opis w instrukcji). Będzie to doskonały wstęp do nauki gry. We właściwej grze (trudniejszej) wykorzystamy wszystkie elementy zawarte w pudełku, a sama gra będzie trwała troszkę dłużej i będzie wymagała zapoznania się z określonymi działaniami.
Wielkim plusem tego zestawu jest połączenie poziomów. Po oswojeniu się z prostymi zasadami możemy szybko przejść do trudniejszego i nadal ćwiczyć nasze umiejętności. Do tego dodatkowe czynności sprawią, że ćwiczymy pamięć, koncentrację, umiejętności strategiczne, a do tego spędzamy miło czas ze sobą oraz wprowadzamy pociechy w zasady sportu. W przypadku dorosłych graczy taka planszówka będzie sposobem na miłe spędzenie czasu i rozmowy o sporcie. Wielkim plusem jest ćwiczenie umiejętności zabawy w towarzystwie, naprzemienności, współpracy, cierpliwości, grania bez wykorzystania urządzeń elektronicznych i kształtowania relacji społecznych. Polecam!





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz