Etykiety

poniedziałek, 4 lutego 2019

Kolekcja filmowa "Mia and me"

„Mia i ja” to serial animowano-fabularny niemiecko-kanadyjsko-włosko-holenderski wyprodukowany przez Lucky Punch, Telescreen, Hahn Film, Rainbow S.p.A., March Entertainment od 2011 roku. W Polsce obecny jest od siedmiu lat i ciągle cieszy się sporym powodzeniem wśród młodych widzów. Jego główną bohaterką jest 12 letnia Mia, która po śmierci rodziców zamieszkała w internacie. Jednymi z nielicznych pamiątek, jakie zostały po mamie i tacie to m.in. bransoletka i stara książka o jednorożcach. Okazuje się, że te przedmioty mają niezwykłą moc: przenoszą do innego świata, Centopii, w której w większej części panuje zła królowa Panthea, łowiąca jednorożce dla ich magicznych rogów. Dzięki nim władczyni nie starzeje się. W obronie jednorożców stają dzielne elfy: Mo i Yuko. Pomaga im też Mia potrafiąca rozmawiać z jednorożcami. Równolegle toczy się akcja w realnym świecie pełnym przyziemnych wyzwań.
Czasopismo „Mia and me” doskonale wprowadza młodych czytelników w tematykę serialu. Co jakiś czas można też w kolejnych numerach znaleźć płytę z przygodami ulubionych bohaterów. 
Niedawno pojawiła się też seria „Kolekcja filmowa” pozwalająca miłośnikom serialu na uzupełnienie wszystkich odcinków. Najnowszy numer z kolekcji filmowej zawiera płytę, figurkę jednej z bohaterek oraz dwie plansze gry z opisem zasad.
Tym razem przenosimy się do czterech pierwszych odcinków z trzeciego sezonu. Staniemy się świadkami niezwykłych narodzin jednorożca, poznamy owadzich wojowników, rozwiążemy tajemnice snu królowej i króla oraz dowiemy się jaki sekret skrywa król faunów. Niezwykłe istoty, które spotkamy w serialu będą przypominały te znane z innych animowanych baśni, a niektóre z mitologii. Głównym motywem każdego odcinka jest walka dobra ze złem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz