Etykiety

piątek, 22 lutego 2019

"Marzenie w białe groszki" Klaudia Halz

Marzenie w białe groszki to opowieść wypełniona nadzieją na pokonanie trudności, wiarą w przyjaźń i miłością do mody. Krzepiąca historia o mocy, jakie niosą ze sobą marzenia.
Klaudia Halz, autorka bloga Haukotella.com, twórczyni projektu 365dni #wspódnicy

Koniec z mundurkami szkolnymi – na taką informację czekają wszyscy uczniowie. Ale nie Andy, dla której ten dzień był jednym z gorszych w życiu. Wszystko przez sklep jej mamy. To butik, w którym można zaopatrzyć się w używane ubrania.

Ubrania, które nigdy nie zdają egzaminu u szkolnej modowej policji i Andy doskonale o tym wie. Jedyne o czym marzy to zakupy w centrum handlowym, dzięki którym będzie mogła wyglądać jak każda dziewczynka w jej wieku. O tym samym marzą jej przyjaciółki – zmagająca się z nadwagą Carrie oraz poruszająca się na wózku Stevie, która uwielbia Stevena Hawkinga i marzy o studiowaniu fizyki w Oxfordzie. Kiedy na zapleczu sklepu Andy znajduje tajemniczą torbę, nie wie, że zaglądając do środka, zmieni nie tylko swoje życie.

Pod pretekstem szkolnego projektu trójka przyjaciółek postanawia dokonać rewolucji. Rewolucji, która przywróci wiarę w marzenia także dorosłym, którzy dawno stracili już nadzieję i wiarę w to, co kiedyś było sensem ich życia. Miłość do mody, walka o samoakceptację i uznanie rówieśników, próba wzajemnego zrozumienia z rodzicami, pierwsze uczucia – historia Andy jest znana milionom dorastających dziewczynek na świecie. I tak jak ona, wierzą, że marzenia mają moc, która zmieni świat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz