Etykiety

poniedziałek, 4 lutego 2019

"Kubuś i Przyjaceiele" 1/2019

Nie znam dziecka, które nie miałoby słabości do misia. Każde na jakimś tam etapie swojego życia miało swojego ulubionego pluszaka. U nas od lat w łaskach jest przytulanka kupiona w lumpeksie za złotówkę. Bardzo długo nie miał on imienia, aż trafiłyśmy na serię książek Zofii Staneckiej, w której główna bohaterka ma misia Zdzisia towarzyszącego jej w ważnych wydarzeniach i tym sposobem nasz ulubieniec zyskał imię. Nim go jednak zyskał bardzo długo czytywałyśmy pięknie wydane przez Wydawnictwo Egmont książki o Kubusiu Puchatku. Później przyszedł czas a czasopismo, które zdecydowania przyciągnęło uwagę mojej córki, a wszystko dzięki niedługim czytankom, prostym rebusom oraz gadżetom pozwalającym wcielać się w różne role, doskonałym do zabawy i przeżywania niezwykłych przygód.
W styczniowym numerze „Kubusia i Przyjaciół” znalazłyśmy lupę i lornetkę, które doskonale sprawdzą się na spacerach nie tylko zimą, ale i wiosną, latem i jesienią pozwalając odkryć tajemnice natury. Do tego zestaw naklejek, którymi można ozdobić lornetkę czy ulubiony pojazd lub szafkę.
Kubuś Puchatek już na pierwszych stronach zabiera nas w świat wyzwań. Młodzi czytelnicy mają propozycję zabawy w odgadywanie szeregów, zadania wplecione w opowieść o zimowych przygodach, proste kolorowanki i zachętę do pisania. Dowiemy się jak wyglądały zimowe zabawy baśniowych przyjaciół Kubusia Puchatka. Razem z nimi udamy się na narty, sanki, będziemy lepić bałwany. Do tego odkryjemy jak ważny jest recykling oraz zimowe porządki. W styczniowym numerze dzieci znajdą podpowiedź, w jaki sposób zrobić płatki śniegu. Nie zabraknie też ciekawostek. Tym razem poznamy tajniki zorzy polarnej. Różnorodność zadań połączona z interesującymi czytankami i ważnymi informacjami sprawią, że nasze pociechy mogą rozwijać swoje umiejętności.Piękne ilustracje, ciekawe treści, mądrze wplecione w treść zadania pozwolą skutecznie zachęcić młodych czytelników do czytania, słuchania i rozwiązywania zagadek.
Po czasopismo z powodzeniem mogą sięgnąć zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie nauczania początkowego. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz