Na naszym regale przeważają gry w ciepłej, nieco cukierkowej kolorystyce wywołującej idylliczne skojarzenia. "Zupa z trupa" na ich tle wygląda nieco inaczej, bo mamy w niej dużo makabry. Ponieważ taka szata graficzna sprawdziła się sięgnęłyśmy też po inną grę z mrocznym klimatem: "Goblin Coaster". Pierwsze, co zwraca uwagę odbiorcy to bogate w szczegóły ilustracje, estetyczna szata graficzna i dopracowane elementy wyglądające na solidne. Po miesiącach testowań dopiero mogę ocenić, na ile trwałe. Po dwóch na razie nie ma uszkodzeń. Wielkim plusem tej gry jest to, że jest kooperatywna, czyli wymaga współpracy między graczami. Osiągnięcie celu wymaga umiejętności dogadywania się.
Już sama szata graficzna i dbałość o dopracowanie elementów robi znakomite wrażenie. Kiedy tylko otwarliśmy pudełko, od razu zapragnęliśmy zagrać partyjkę. Gra jest kooperacyjna, więc gracze muszą ze sobą współpracować, aby osiągnąć cel, czyli zbudować trasę.
Zabawa polega na losowaniu kafelków i dokładaniu ich do trasy, po której przesuwa się wagonik w postaci klepsydry. Nim przesypie się w niej piasek musimy ją obrócić i przesunąć o jedno pole do przodu. Trudność polega na tym, że nie wszystkie elementy toru pasują do siebie. To sprawia, że natrafiamy na różnorodne wyzwania, a gra jest nieprzewidywalna. Nigdy nie możemy przewidzieć jak będzie wyglądał tor i czy uda nam się pozytywnie zakończyć grę.
W "Goblin Coaster" nie ma czasu na nudę, zastanawianie się, bo czas nas goni. Trzeba wykonywać ruchy szybko, sprawnie. Do tego rozgrywki mają kilka poziomów. Same zasady są bardzo proste, ale wygranie może już nie być takie łatwe. Warto zacząć rozgrywki od prostego wariantu, aby przygotować się na to, co nas czeka. „Goblin Coaster” świetnie sprawdza się zarówno w zabawie z dziećmi jak i jako ciekawa rozrywka dla dorosłych. Gra przewidziana jest dla od dwóch do sześciu graczy od ósmego roku życia, czyli zdecydowanie może być wykorzystana jako gra rodzinna.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz