Etykiety

środa, 7 października 2020

Spotkanie autorskie z Karolem Samselem


10 października 2020 (sobota), godzina 19.00 / Warszawa, ul. Długa 4, Księgarnia Inne Historie / Other Stories Bookshop / prowadzenie: Maciej Libich.

Serdecznie zapraszam Państwa na warszawską premierę trzeciej części poematu "Autodafe" w gościnnych progach księgarni "Inne Historie / Other Stories Bookshop".
Oto, co o trzeciej części poematu pisali jego komentatorzy:
Samsel jako kolaborant znaczeń oddaje się tekstowi zupełnie i bezwarunkowo. Tonie w nim całym sobą. A to z prostej przyczyny, że literatura jest częścią człowieka, jego nieuchronnym integrum, dopełnieniem wielowątkowej spowiedzi metatekstualnej istoty ludzkiej.
Anna Łozowska-Patynowska, "Literatura - znamię inności"
Można się nie zgadzać z nihilistycznymi wiwisekcjami, brutalnymi skojarzeniami i wyznaniami bohatera-autora, ale nie można przejść obojętnie wobec takiego oczyszczającego dynamitu emocji, neurotycznych analiz, intelektualnych skojarzeń, odważnych wyskoków wyobraźni, groteskowych opisów bliskiej autorowi codzienności, które z intymnego tekstu wyznawczego tworzą wieloznaczny i radykalny utwór wykraczający poza bezpieczną literaturę. W ten sposób futurystyczny poemat prozą "Ja z jednej strony i Ja z drugiej strony mego mopsożelaznego piecyka" (1919) Aleksandra Wata po stu latach odnalazł swoje postmodernistyczne dopełnienie.
Kazimierz Brakoniecki

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza