Etykiety

wtorek, 10 marca 2015

Andrea Erkert "Nowe gry i zabawy ruchowe"

Andrea Erkert, Nowe gry i zabawy ruchowe, tł. Edyta Brudnik, Kielce „JEDNOŚĆ” 2013
Ruch jest jedną z ważniejszych aktywności dzieci. Dzięki niemu rozwijają się one fizycznie, intelektualnie i psychicznie, a także umiejętności społeczne. Mają szanse ćwiczyć swoje umiejętności, zdobywać wiedzę, uczyć się obserwacji przyrody oraz panowania nad własnymi emocjami, pozbywania się złych. Dzieci ruszające się zbyt mało bardzo szybko się złoszczą, mają huśtawki humoru, są płaczliwe. Pogodny maluch to łatwiejsza i efektywniejsza praca. Z tych powodów warto zainteresować się zabawami, w których pozwala się małym ludziom na odkrywanie świata. Pozorny brak nastawienia na zdobywanie wiedzy oraz zabawowa otoczka motywują dzieci do nauki.
W publikacji pogrupowano zabawy rozwijające różne umiejętności na trzy oddzielne rozdziały. W pierwszym znajdują się zabawy kładące nacisk na umiejętności społeczne, w drugim ćwiczenia dotyczące postrzegania świata, a w trzecim skupiają się na kształtowaniu umiejętności mówienia. Wiele zabaw rodzice mogą sami zorganizować ze swoimi pociechami.
Wielkim plusem zabaw jest to, że można je wykorzystać na wielu lekcjach w klasach młodszych. Dzieci niepostrzeżenie będą uczyły się i przez to osiągały lepsze efekty. Ich wiara we własne możliwości będzie znacznie większa, a chodzenie do szkoły przestanie być przymusem tylko uczestnictwem w kilkugodzinnej zabawie. Polecam wszystkim nauczycielom przedszkoli i szkół podstawowych oraz osobom pracującym z dziećmi.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza