Etykiety

piątek, 20 marca 2015

O. Kuzovkov "Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia"

O. Kuzovkov, Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia, il. I. Trusov, tł. Andrzej Gorszkow, Warszawa „Egmont” 2015
Masza to wygadana, ciekawska i uparta dziewczynka, która ma pełno energii, niesamowicie wiele pomysłów na spędzenie czasu. Jej mały podwórkowy świat jest dla niej za nudny. Dlaczego? Ponieważ jako mała miłośniczka wszelkich zwierząt męczyła je dokarmiając, opiekując się nimi i zmuszając do zabaw. Nawet kury i świnie chowają się przednią, gdzie się tylko da. Nurkowanie w płytkiej kałuży? To nie wyczyn dla świni, która stoi w obliczu spotkania niesamowicie energicznej blondyneczki. Niechęć podwórkowych zwierząt sprawia, że Masza zwiedza las. Tam poznaje Niedźwiedzia, Zająca, Wilki i wiewiórkę.
Ta rosyjska bajka ze świetnym podkładem muzycznym interesującą fabułą podbiła nasze serca. Moje ze względu na bohaterkę, która bardzo przypomina moją córkę podczas leśnych wypraw: małą poskramiaczkę wszelkiej zwierzyny do tego biegającą po chaszczach bez opanowania. Oli serce Masza podbiła miłością do zwierząt i żywotnością, a do tego ta muzyka… Od tygodnia zapowiadałam córce, że będziemy miały Maszę w książce. Kiedy w końcu paczka dotarła radości nie było końca.
We „Wielkiej kolekcji bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia” znajdziemy pięć bajek: „Masza i kasza”, „W razie czego dzwoń”, „Pierwsza klasa”, Daleki krewny” i „Płonie choinka w lesie”. Wszystko w twardej okładce na dobrym śliskim papierze z ilustracjami z wersji animowanej oraz dużą czcionką, która zachęci do pierwszego samodzielnego czytania. Piękne kolory, ciekawsze ujęcia i wszędzie ten piękny łobuzerski uśmiech małej Maszy.
Kto zna Maszę to książki nie muszę polecać, bo jest tak świetna jak bajka. Poza pojedynczymi książkami z tą rosyjską bohaterką i wielką księgą można również kupić kolorowanki ćwiczące umiejętności manualne i spostrzegawcze. Dla małych miłośników Maszy są one doskonałym motywatorem do nauki przez zabawę.1 komentarz:

  1. My też chcemy! Muszę dopisać to listy! Ciekaw też jestem co jest w wydaniu Smerfów z tej serii, bo Smerfy uwielbiamy nie mniej ;-)

    OdpowiedzUsuń