Etykiety

sobota, 14 marca 2015

Anna Garbal "Biblia dla dzieci w obrazkach" il. Elżbieta Kidacka

Anna Garbal, Biblia dla dzieci w obrazkach, il. Elżbieta Kidacka, Warszawa „Nasza Księgarnia” 2015
Funkcjonowanie w kulturze Zachodniej i umiejętność rozpoznawania pewnych symboli zobowiązuje nas (nawet w przypadku braku wiary) do znajomości „Biblii”. Aby zrozumieć pewne kody językowe warto przybliżać je dziecku już od najmłodszych lat. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi wydawnictwo „Nasza Księgarnia” z najnowszą „Biblią” z tekstami Anny Garbal oraz ilustracjami Elżbiety Kidackiej. Książka zawiera osiem ważniejszych historii z pisma ważnego dla chrześcijan. Nie zabraknie tam, stworzenia świata, arki, Noego, króla Salomona, wieży Babel, narodzin Jezusa i wjazdu do Jerozolimy.
Ilustracje są dość proste, zbliżone do dziecięcego sposobu rysowania, zawierają wiele szczegółów, dzięki czemu dziecko ma co oglądać. Spora ilość zwierząt i różnych rzeczy pozwala najmłodszym bawić się w odszukiwanie i pokazywanie różnorodnych szczegółów. Po każdej opowieści dzieci znajdą zadanie dla siebie.
Książka poza oczywistym wprowadzeniem w świat kultury ćwiczy u maluchów pamięć, spostrzegawczość i pozwala na zabawę polegającą na opowiadaniu, co widzimy na obrazku. Kartonowe, solidnie klejone strony sprawiają, że książka jest trwała i mogą po nią pod nadzorem rodziców sięgnąć dzieci, które potrafią siedzieć.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza