Etykiety

czwartek, 5 marca 2015

Jason i Crystalina Evert "Jak znaleźć tego jedynego i samej się nie zgubić"

Jason i Crystalina Evert, Jak znaleźć tego jedynego i samej się nie zgubić. 21 sekretów dla kobiet, tł. Aleksandra Lewandowska, Poznań „Święty Wojciech” 2015
Znalezienie bratniej duszy w dzisiejszym świecie jest trudne. Dawniej nie było tego problemu, ponieważ młodych kojarzyli rodzice nie martwiąc się o to, czy są oni ze sobą szczęśliwi. Od kilku pokoleń mamy wybór, ale czy jest on łatwy. Lata samotności sprawiają, że bierzemy to, co się przytrafi. Może się to skończyć latami unieszczęśliwiania się. Jak temu zapobiec? Jason i Crystalina Everet radzą nam jakich ludzi unikać, dlaczego warto mieć cel, budować trwałą relację nie tylko z przyszłym mężem, ale i przyjaciółkami, które zawsze będą potrzebne, warto być samotnym, dlaczego nie warto bawić się w dom. Książka jest zbiorem przemyśleń dotyczących doświadczeń młodych ludzi, którzy za wszelką szukają miłości, aby w rezultacie się unieszczęśliwiać. Brak wiary w siebie oraz szacunku sprawia, że wymogi wobec potencjalnego wybranka zostają zastąpione stwierdzeniem: „byle był”.
Autorzy na własnej skórze doznali rozczarowań. Chęć odmiany sprawiła, że pozwolili sobie na dojrzewanie do prawdziwego związku. Nauczyli się budować własną tożsamość na sobie, a nie przyszłym potencjalnym towarzyszu/towarzyszce życia.
Oparta na wiedzy z poradników dotyczących toksycznych ludzi, własnego dojrzewania książka jest doskonałym sposobem na spojrzenie na siebie z boku. Pozwala na dokonanie refleksji i wprowadzenie zmian, dzięki którym wciśnięte w kulturową konieczność bycia czyjąś dziewczyną/ narzeczoną/ żoną przestanie być ważne. Dojrzewanie polegające na rozwoju własnych zainteresowań, zdobywaniu trwałych przyjaźni sprawi, że w chwilach niepowodzeń nie zostaniemy same.
„Jak znaleźć tego jedynego i się nie zgubić” to bardzo dobry poradnik dla nastolatek, młodych kobiet, które pragną być szczęśliwe ze sobą i siebie kochać. Napisana bardzo prostym językiem i pełna szczerości książka powinna trafić do świadomości nastolatków. Całość napisana z perspektywy chrześcijańskiej, ale nie znajdziemy tu religijnego radykalizmu. Pozwala uświadomić sobie, że nie tylko ciało jest ważne, ale rozwijając inne strefy nie możemy zaniedbać tej. Myślę, że to również świetna lektura dla kobiet, które nie do końca czują się szczęśliwe w związkach.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza