Etykiety

poniedziałek, 2 marca 2015

Marcelina Grabowska – Piątek "Księga wiosny. Warsztaty plastyczne dla dzieci"

Marcelina Grabowska – Piątek, Księga wiosny. Warsztaty plastyczne dla dzieci, il. Artur Piątek, Wrocław „Siedmioróg” 2015
„Księga wiosny” to publikacja pełna pomysłów na piękne ozdoby, które można wykonać na zbliżające się święta, bawić się latem w deszczowe dni, jesienią przemycać trochę słońca i kolorów, a zimą mogą stać się inspiracją do wykonania ozdób na choinkę, ponieważ poza kurczakami i zajączkami, pisankami można znaleźć tu sposoby wykonania bukietów z papieru, owadów, dzwoneczków, bombek, bączków, ramek na zdjęcia, szkatułek na skarby, magicznych królików. Kilkoma słowami: wielka inspiracja na zajęcia z plastyki również w domu.
Książka jest bardzo kolorowa, na 109 stronach zawarto 50 pomysłów, które bardzo dokładnie opisano. Przy każdej pracy znajdziemy potrzebne materiały, stopień trudności i przewidywany czas wykonania oraz dokładny opis pracy uzupełniony ilustracjami, które sprawiają, że żadne zadanie nie jest zbyt trudne dla dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej oraz w gimnazjum. Młodszym powinni troszkę pomagać rodzice.
Książka ta będzie bardzo dobrym prezentem dla twórczych przedszkolaków i uczniów oraz ich rodziców. Polecam wszystkim miłośnikom własnoręcznie wykonanych ozdób z papieru. Będzie bardzo przydatna dla osób, które chcą trenować swoje umiejętności manualne. Samodzielnie wykonane zabawki cieszą o wiele bardziej.
Pomysły na zabawy doskonale sprawdzają się w terapii. Dziecko w przyjemny sposób ćwiczy palce, kontroli nad ciałem oraz uczy się przestrzenności, planowania, cierpliwości, koncentracji oraz wyczucia estetycznego. Liczne pomysły sprawią, że terapia i zabawa nie będę nudne.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz