Etykiety

czwartek, 12 marca 2015

Pete Johnson "Jak wychować sobie rodziców"

Pete Johnson, Jak wychować sobie rodziców, tł. Maja Kittel, wyd. 3, Warszawa „AMBER” 2014
Szkolny koszmar Louisa zaczyna się od przeprowadzki. Tata znajduje lepszą pracę, mogą mieszkać we większym domu, ale trzeba się przeprowadzić, zmienić otoczenie, nauczycieli, kolegów. Nowe powinno być wielką ekscytującą przygodą. Niestety jest koszmarem. W szkole ma samych kolegów, nauczyciele są wymagający, dyrektor czepialski, a uczniowie uczestniczą we wyścigu szczurów. Wydaje się, że już gorzej być nie może. Okazuje się, że po wizycie u rodziców kolegi z klasy sytuacja Louisa i jego brata się komplikuje: są bardziej kontrolowani, pozbawiani telewizji, ich czas zostaje zagospodarowany. Na horyzoncie pojawia się jednak nadzieja na odmianę i karierę. Czy Louisowi uda się udobruchać towarzystwo i zrobić karierę komika? Jak jego życie odmieni Maddy poznana na kółku teatralnym? Przekonajcie się sami.
„Jak wychować sobie rodziców” to dziennik nastolatka, którego zaskoczono nową sytuacją. Z humorem próbuje podejść do sztywnego otoczenia i kiedy mu się to udaje sprawia mu to wielką radość. Po wielu miesiącach starań udaje mu się osiągnąć pełnię szczęścia w oczekiwaniu na wielką karierę, która może kiedyś nadejdzie.
Książka Pete’a Johnsona to zabawna opowieść dla nastolatków o nastolatku, który próbuje wychować sobie rodziców. Polecam uczniom szkół podstawowych i gimnazjum.

1 komentarz:

  1. Chociaż dawno ten etap życia przeszłam chętnie bym po nią sięgnęła. :D

    OdpowiedzUsuń