Etykiety

niedziela, 8 marca 2015

Jacek Woźniak "Współczesne systemy motywacyjne"

Jacek Woźniak, Współczesne systemy motywacyjne, Warszawa „PWN” 2012
Każdy przedsiębiorca chce, aby jego pracownicy byli wydajni. Nie zawsze się to udaje. Na sukcesy i porażki składa się wiele czynników, które czasami mogą nas zaskakiwać. Motywy ludzkich działań wydają się irracjonalne, ale po bliższym przyjrzeniu, przeanalizowaniu problemu okazuje się, że mogą mieć swoje wewnętrzne powody.
We „Współczesnych systemach motywacyjnych” Jacek Woźniak zbiera wszystkie teorie, przykłady i składa w całość, która pozwoli przyszłemu szefowi zdobyć wiedzę teoretyczną dotyczącą motywacji postępowania pracowników oraz sposobu pracy z ludźmi, od których zależą losy firmy. Twierdzenie, że jak nie ten to inny pracownik może doprowadzić do szybkiego upadku. Woźniak przekonuje nas, że w każdej firmie warto budować pozytywne relacje polegające na zaufaniu oraz wierze w trud pracownika. Nadmierna kontrola działa destrukcyjnie, motywowanie za pomocą premii nie zawsze działa. Autor pokazuje nam plusy i minusy najpopularniejszych teorii i sposobów postępowania z ludźmi. Wyjaśnia czytelnikowi ludzkie potrzeby i ich wpływ na podejmowanie decyzji.
Myślę, że ta publikacja jest ważna nie tylko dla naukowców i przedsiębiorców, ale każdego, kto musi kierować innymi. Wiele rozwiązań dla firm będzie świetnym przepisem na pracę z dziećmi. Napisana bardzo prostym, przystępnym językiem publikacja jest świetną lekturą dla wszystkich, którzy planują założyć lub rozwijać firmę. Polecam również studentom kierunków pokrewnych ze zarządzaniem i marketingiem. Wielkim plusem publikacji jest zawarcie w niej teorii i opisanie praktyki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza