Etykiety

piątek, 8 lipca 2016

Koryna i Adam Dylewscy "Kierunek Polska. Przewodnik młodego podróżnika" il. Wojciech Stachyra, Paweł Zaręba, zdjęcia Marek Kamińskihttp://www.zielonasowa.pl/kierunek-polska-przewodnik-mlodego-podroznika.html
Koryna i Adam Dylewscy, Kierunek Polska. Przewodnik młodego podróżnika, il. Wojciech Stachyra, Paweł Zaręba, zdjęcia Marek Kamiński, Warszawa „Zielona Sowa” 2016
Wakacje to czas intensywniejszego poznawania dalszych i bliższych zakątków świata. Czasami wydaje nam się, że zwiedzanie najbliższej okolicy, odkrywanie jej uroków to nie to samo, co wakacje nas morzem, czy w tropikach. Obce, dalekie wydaje nam się bardziej atrakcyjne, przyciągające, kuszące. Zapominamy, że te pierwsze samodzielne podróże wcale nie są dalekie, ale za to mogą być bardzo pouczające, bo poznamy nie tylko najbliższą okolicę, ale i zdobędziemy wiele cennych umiejętności, a do tego często będziemy aktywni fizycznie (piesza lub rowerowa wycieczka). Ja do dziś wspominam swoje pierwsze podróże po okolicy. Na zakończenie roku szkolnego dostałam wówczas książki zawierającą wiele informacji o Polsce oraz regionie. Stały się one dla mnie prawdziwymi drogowskazami i motywatorami.
Z wielkim zainteresowaniem sięgnęłam po książkę polecaną przez znanego podróżnika Marka Kamińskiego, który podobnie jak wielu młodych ludzi swoje pierwsze przygody zaczynał od niedługich wypraw i poznawania najbliższych miejscowości. Koryna i Adam Dylewscy w swoim przewodniki „Kierunek Polska” zabiorą czytelników w świat zabytków, regionalnych potraw, niezwykłych i niepowtarzalnych miejsc. Z książki dowiemy się wielu interesujących informacji, które przydadzą się na lekcji geografii, historii, a nawet języku polskim. Poznamy urok każdego z województw, dowiemy się z czego słyną i jakie miejsca warto zobaczyć. Ku naszemu zaskoczeniu odkryjemy, że nasz kraj bogaty jest w niezwykłe zabytki oraz wydarzenia warte zobaczenia. W przewodniku znajdziemy również najbardziej znane legendy oraz mapę, dzięki której dowiemy się z jakim regionem związani są bohaterowie filmów animowanych. Nie zabraknie też atrakcji należących do sztuki najnowszej. Mapa polski usiana postaciami bajkowymi, filmowymi pomoże w organizowaniu wycieczki dla przedszkolaków i uczniów. Do tego wiele informacji o folklorze pomorze w organizowaniu zajęć, uczestniczeniu w wydarzeniach.
U nas największym powodzeniem cieszy się rozdział o zwierzętach. Razem z córką odkrywam bogactwo naszej przyrody. Interesujące zdjęcia i ilustracje przybliżają czytelnikom klimat miejsc.
Wielkim plusem są proste, kolorowe mapy pomagające umiejscowić określone zjawiska na obszarze naszego kraju, przybliżą rozmieszczenie ważnych miejsc oraz pomogą w usytuowaniu regionów. Dzięki temu w przyjemny sposób dzieci zdobędą wiele cennych informacji.
Książkę oprawiono w solidną, śliską oprawę, a śliskie, pełne kolorów strony bardzo dobrze zszyto dzięki czemu przewodnik jest atrakcyjny wizualnie, dzięki czemu będzie przyciągał uwagę młodych podróżników. „Kierunek Polska” to interesujące uzupełnienie podręcznika do geografii i jednocześnie lektura zapewniająca wiele godzin podróży po naszym kraju. Warto wybrać się z nią w podróż po najciekawszych zakątkach Polski. Może ona być doskonałą inspiracją do wakacyjnych podróży. Jeśli nie stać nas na takie wycieczki to autorzy przekonują nas, że samo oglądanie najbliższej okolicy może być interesującym wyzwaniem, ponieważ wtedy możemy odkryć niezwykłe miejsca.
Polecam!
1 komentarz: