Etykiety

czwartek, 7 lipca 2016

Lucia Vaccarino "Tini. Moje nowe życie" il. Disneyhttps://sklep.egmont.pl/ksiazki/bohaterowie/p,tini-moje-nowe-zycie,11838.html
Lucia Vaccarino, Tini. Moje nowe życie, il. Disney, tł. Jacek Drewnowski, Warszawa „Egmont” 2016
Violettę, bardzo sławną piosenkarkę, prześladuje sen o niemożności tworzenia i oddalaniu się ukochanego. Jej życie toczy się wokół ciągłych podróży, dlatego ma bardzo niewiele czasu na życie prywatne, a nawet to znajduje się ciągle w świetle reflektorów. Każdy jej krok śledzą wścibscy paparazzi żądni sensacji. Jednak dziewczyna nie ma nic przeciwko temu. Pragnie uszczęśliwiać swoich fanów, dzielić się z nimi swoją pasją, radością, muzyką. Wolne chwile w samolocie poświęca na wypoczynek, aby mieć więcej sił dla nich. Każdemu napotkanemu człowiekowi poświęca chwilę. Jej kolejny lot, kolejna drzemka w samolocie, prześladujący ją sen oraz szybka toaleta w przestworzach mają kulminację na lotnisku, gdzie spotyka rzesze wiernych fanów. Dostaje nawet laurki, ale nie zabraknie tam i wścibskich oraz nieżyczliwych dziennikarzy, którzy podzielą się z Violettą doniesieniami, że jej chłopak, Leon, ma romans z inną gwiazdą. Niespodziewana informacja wytrąca ją z równowagi. Dotychczasowy świat artystki wali się w gruzach. To sprawia, że artystka całkowicie zmienia swoje plany. Wyrusza w podróż na Sycylię by odkryć spokój, odnaleźć swoje korzenie i zamieszkać u Isabelli, przyjaciółki jej mamy, którą już prawie nie pamięta. W czasie pobytu we Włoszech poznaje niepowtarzalny klimat miejsca.
Violetta będzie miała okazję odkryć wiele magicznych miejsc, odnaleźć natchnienie. Niepowtarzalny klimat miejsca oraz niezwykła osobowość Isabelli i jej przyjaciół – artystów pomogą nastolatce osiągnąć kolejny stopień w doskonaleniu i odnajdywaniu równowagi. Nie zabraknie też wątków romansowych. O względy pięknej bohaterki będzie starało się kilku mężczyzn. Kto będzie mógł zostać jej prawdziwym przyjacielem? Przekonajcie się sami.
„Tini. Moje życie” to prosta opowieść o miłości i poszukiwaniu siebie. Violetta może tam w końcu odpocząć od pracy, braku czasu dla siebie i najbliższych, ciągłych podróży. Robienie tego, co kocha jest dla niej wspaniałe, ale ciągłe wyjazdy sprawiają, że traci natchnienia, dopada ją wypalenie zawodowe, a wiadomo, że prawdziwy artysta powinien swoich odbiorców ciągle zaskakiwać nowymi dziełami. Wyprawa na spokojną wyspę, gdzie ludzie prowadzą rodzinny tryb życia pozwala dziewczynie na nowo poukładać świat swoich wartości, docenić bliskich, przyjaciół, dostrzec, że jej pełne wrażeń życie ubogie jest w naprawdę bliskie kontakty.
Lucia Vaccarino przenosi swoich czytelników w filmowy świat, dzięki czemu w książce nie zabraknie zdjęć z filmu. Historia obnażająca niezwykłą brutalność mediów i zagubienie młodej artystki porusza tematy bardzo ważne i bliskie jej rówieśnikom. Miłość na odległość, związki, które opierają się na zaufaniu i danym słowu często zostają wystawione na próbę czasu i przestrzeni.
„Tini. Moje nowe życie” to interesująca propozycja na lato. Lekka, niezobowiązująca lektura zabierze młodzież w znany im filmowy świat i pozwoli na nowo przeżywać losy ulubionych bohaterów.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz