Etykiety

wtorek, 5 maja 2015

Christelle Huet-Gomez, Olivier Nomblot "Uskrzydlony listonosz"

Christelle Huet-Gomez, Olivier Nomblot, Uskrzydlony listonosz, tł. Iwona Badowska. Wrocław „Siedmioróg” 2015.
Nie ma ludzi doskonałych. Każdy z nas ma wady, które ukrywa i się ich wstydzi. Mogą one jednak nie być tak wielkie jak nam się wydaje. Tak robił bohater bajki „Uskrzydlony listonosz”, posiadający małe skrzydełka, które skrywał przed światem pod swoim uniformem. Nawet w największe upały nie ośmielił się zdjąć uniformu, by nikt nie dostrzegł tego jego mankamentu. Poza skrzydełkami listonosz skrywał też miłość do panny Angeliki. Jedyną osobą, która dzięki swojej spostrzegawczości odkryła te sekrety był mały Leon, który także miał swoje sekrety przed ojcem, ale odważył się je wyjawić.
„Uskrzydlony listonosz” to bardzo piękna historia o akceptacji siebie i innych oraz sile miłości, która może zdziałać cuda. Niewielkich rozmiarów książka wzbogacono pięknymi ilustracjami.
Lektura niesie bardzo ważne przesłanie: trzeba akceptować siebie i innych z ich wadami i zaletami, bo każdy z nas jest potrzebny. Trzeba robić to, co się umie najlepiej, ponieważ wtedy możemy dać z siebie wszystko. I najważniejsze: uwierzmy w to, że możemy kochać szczęśliwie.
3 komentarze: