Etykiety

środa, 13 maja 2015

Wojciech Korsak "Wizualizacja informacji w biznesie"

Wojciech Korsak, Wizualizacja informacji w biznesie, Gdynia „Novae Res” 2015
Publikacja zawiera wprowadzenie wyjaśniające jak bardzo ważnym elementem informacji biznesowych jest wizualizacja. Wzbogacenie oferty o zdjęcia, wykresy, kolory pozwala przyciągnąć uwagę potencjalnego odbiorcy. W części właściwej autor przybliża nam sposoby wizualizacji od wykresów i tabelek po autokształty i ClipArty. Następnie wyjaśnia, w jaki sposób wykorzystać umiejętności techniczne.
Po wielu latach pracy w biurze i studiach dla mnie wiedza zawarta w tej książce jest oczywistością. Jednak jest sporo osób, dla których będzie ona czymś nowym. Polecam wszystkim, którzy nie mieli w szkole i na studiach informatyki, nie uczestniczyli w żadnych kursach komputerowych. Książka pozwoli im uzupełnić braki, dzięki którym łatwiej będzie im odnaleźć się na rynku pracy.
Wielkim plusem książki jest jego prostota, pisanie do czytelnika, który nic nie wie na temat możliwości programów komputerowych. Nie wszystko zostało omówione dokładnie, ale wprowadzenie do dalszej samodzielnej nauki już jest. Zaletą jest też połączenie wiedzy technicznej z psychologiczną. Ma ona też spory minus: jest pisana jak podręczniki do informatyki w latach 90, czyli w ilustracjach używanie sporej ilości ciemnych kolorów, które utrudniają ich czytelność i sprawiają wrażenie, że materiał jest trudny do opanowania. Myślę, że po zmianie podejścia do kolorystyki i rozkładu książka byłaby bardziej przyjemna w odbiorze.

„Wizualizację informacji w biznesie” polecam wszystkim przepełniającym materiały marketingowe tekstem.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza