Etykiety

czwartek, 21 maja 2015

Julia Olech "Ząb czarownicy"

https://sklep.egmont.pl/ksiazki/edukacja/p,zab-czarownicy,10997.html
Julia Olech, Ząb czarownicy, il. J. Olech, Warszawa „Egmont” 2015
Wydaje nam się, że koty to dość leniwe zwierzęta chadzające własnymi ścieżkami. Gabryś był jednak inny. Nie dość, że pracowity to jeszcze chodził ścieżką swojego ojca, po którym przejął gabinet stomatologiczny. Praca była tak nudna, że biedny kotek zasypiał wyrywając czy plombując zęby. Marzyły mu się przygody, a te mógł zapewnić zawód czarodzieja, którym mógł być tylko na balu przebierańców, z czego bardzo się cieszył i bardzo długo pracował nad niezwykłym strojem.
Tuż przed balem przyszła do Gabrysia stara czarownica z bolącym złotym zębem, którym po wyrwaniu zapłaciła kotu za zabieg. Dentysta schował go do kieszeni i całkowicie zapomniał, ale ząb nie zapomniał o nim. Czarował i czarował, i robił takie niespodzianki, że kot przeżył chwile grozy. Na szczęście przez przypadek i nieświadomie zmienił on właściciela…
„Ząb czarownicy” to bardzo piękna opowieść mieszająca elementy znane dzieciom z życia oraz te z bajek. Pozwala rozwijać wyobraźnię, a także słownictwo. Proste zdania ułatwiają dzieciom zrozumienie tekstu, a duże litery oraz interesujące, ale niedekoncentrujące ilustracje sprawiają, że małym czytelnikom łatwiej skupić się na tekście. Wielkim plusem jest żywy język, dzięki któremu łatwiej skupić się na tekście.
Książkę polecam przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Ze względu na krótkie zdania powinna również dobrze sprawdzić się w przypadku dzieci z ADHD.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza