Etykiety

wtorek, 5 maja 2015

Laetitia Etienne, Rozenn Follio-Vrel "Księżniczka Balbinka i kotek Filutek"

Laetitia Etienne, Rozenn Follio-Vrel, Księżniczka Balbinka i kotek Filutek, tł. Tamara Michałowska, Wrocław „Siedmioróg” 2013
Mały bezdomny kotek znajduje sobie dom. Jest nim dom księżniczki Balbinki, której rodzice nie chcą mieć zwierząt. Z tego powodu dziewczynka ukrywa kąpie go, ukrywa w swoim pokoju, by nikt nie mógł go zobaczyć. Jednak ukrywanie małego psotnika nie jest takie łatwe: szybko się przemieszcza, wszystkim chce się bawić, wszędzie wchodzi. Ciekawość prowadzi go do pełnej wynalazków pracowni króla i kuchni pachnącej świeżą rybą. Tam zostaje przyłapany przez kucharza, królową i króla. Podczas ucieczki rozdziera najpiękniejszą i najdroższą suknię królowej. Rodzice księżniczki widząc jak wiele radości sprawia córce kotek nie gniewają się o szkody. Dziewczynka może zatrzymać małego psotnika i od tej pory mieć swojego przyjaciela do zabaw.
„Księżniczka Balbinka i kotek Filutek” pokazują świat dziecięcych trosk i tajemnic, które wnoszą w ich życie radość. Ciepłą opowieść o trosce, miłości do zwierząt i rodziców doskonale uzupełniają piękne ilustracje. Średniej wielkości czcionka sprawi, że dzieci chętnie będą czytały samodzielnie. Śliskie strony, miękka okładka sprawiają, że książka jest lekka.
Książkę polecam przedszkolakom i uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza