Etykiety

środa, 24 sierpnia 2016

Cazenove i William "Sisters. 4: Wszystko gra"

Cazenove i William, Sisters. 4: Wszystko gra, tł. Maria Mosiewicz, Warszawa „Egmont” 2016
Wendy i Marine dzieli spora różnica wieku: jedna jest już nastolatką, a druga dopiero zaczyna szkolną przygodę. Wydają się należeć do dwóch różnych światów, w których inne rzeczy są ważne, a mimo tego łączy je bardzo wiele. Codzienne złośliwości nie przeszkadzają im w dobrej zabawie, na którą przecież są skazane z racji bycia siostrami. Bywają jednak takie chwile, że tylko siostra może pocieszyć, uratować i zapewnić towarzystwo oraz zjednoczyć się w walce z rodzicielskimi pomysłami, a te bywają naprawdę dziwne. Ponad to Wendy i Marine bywają superbohaterkami w swoich zabawach, które czasami kończą się zapchaniem odkurzacza przez wieżę ciśnień.
Kolejny tom komiksu „Sisters” zawiera wiele zabawnych sytuacji. Tym razem dominuje motyw zimowy. Nawet jeśli jest lato to i tak Marine lepi bałwana z błota, aby zimą był już gotowy. Nie zabraknie też kłopotów z wstawaniem do szkoły, kłopotów z wielością dodatkowych zajęć, które dziewczynki lubią bardziej od chodzenia do szkoły, problemów z dorastaniem, wścibskości. Obie prześcigają się w wymyślaniu złośliwości i zwalczaniu siebie, ale jednocześnie doskonale się rozumieją i potrafią zawalczyć o to, co dla nich obu ważne.
Krótkie scenki z życie sióstr w różowych-cukierkowych kolorach są interesującą lekturą dla uczennic szkoły podstawowej. Szybka akcja, zaskakujące zwroty akcji, niedługa fabuła sprawiają, że komiks można czytać wszędzie bez konieczności korzystania z zakładek, ponieważ na każdej stronie i tak mamy nową przygodę i nową rywalizację. Jak to jest mieć siostrę lub rodzeństwo? Bohaterki pokazują nam, że nie jest to łatwe, ale nieposiadanie rodzeństwa może być jeszcze gorsze, bo wtedy nie mamy z kim spędzić czasu, kiedy wszystkie nasze przyjaciółki wyjeżdżają na ferie.
Humorystycznie pokazane relacje będą świetną lekturą zarówno dla tych, którzy mają rodzeństwo, jak i tych, którzy chcieliby zobaczyć jak to jest. Komiks polecam uczniom szkoły podstawowej. Ze względu na opowieść o siostrach szczególnie do gustu powinien przypaść dziewczynkom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz