Etykiety

wtorek, 30 sierpnia 2016

"Jego ekscelencja na herbatce z Göringiem" Piotr Kitrasiewicz

Dziś proponuję Państwu najnowszą książkę Piotra Kitrasiewicza Jego ekscelencja na herbatce z Göringiem.

Środowisko dyplomatyczne Berlina lat 30. XX wieku. Rosnący w potęgę hitleryzm, intrygi polityczne, pogłębiający się antysemityzm i bezkrwawe podboje Hitlera obserwujemy oczyma ambasadora RP Józefa Lipskiego, którego zadaniem jest budowanie jak najlepszych stosunków z włodarzami Trzeciej Rzeszy. Jednak po pewnym czasie Lipski zaczyna się orientować, że wierząc w deklaracje przyjaźni ze strony Hitlera, Göringa i Goebbelsa, uległ wielkiemu blefowi politycznych szakali.
W skomplikowane i niebezpieczne relacje zachodzące w życiu politycznym i kulturalnym brunatnych Niemiec uwikłani są również inni Polacy mieszkający w Berlinie, z Polą Negri i Janem Kiepurą na czele.
Pasjonującą, opartą na faktach opowieść czyta się niczym sensacyjną, pełną narastającego napięcia historię, w której dobra wola i zdrowy rozum przegrywają z irracjonalnym złem.
Piotr Kitrasiewicz - poeta, dziennikarz, autor słuchowisk radiowych, krytyk literacki i teatralny. Ma na swoim koncie tomiki wierszy: Cień inkwizytora i Kochankowie, zbiór krótkich form dramaturgicznych Morderstwo w Senacie, szkice literackie: Sekrety pisarzy i Pisarze zapomniani oraz książkę popularnonaukową Rok 2012. Apokalipsa nadchodzi?Współpracował z radiem, pisząc słuchowiska dla „Trójki” (cykl „Teatrzyk Zielone Oko”) oraz Radia Bis (cykl „Sobotni Dreszczowiec”).
Jego ekscelencja na herbatce z Göringiem będzie miała premierę 14 września.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz