Etykiety

środa, 10 sierpnia 2016

"Miłosna kareta Anny J." Janiny Lesiak

Kiedy na początku roku proponowałam Państwu debiut Janiny LesiakWspomnienie o Cecylii, smutnej królowejmogłam mieć tylko nadzieję, że przyjmiecie Państwo tę książkę życzliwie.
Ale chyba mogłam jedynie marzyć, że nasza nowa Autorka podbije Wasze serca. Tak się właśnie stało.

Dlatego też z radością zapowiadam jej kolejną powieść: Miłosna kareta Anny J. Jest to zbeletryzowana historia Anny Jagiellonki, władczyni, o której wiemy sporo, i kobiety, o której nie wiemy prawie nic… Przekazujemy więc Państwu opowieść o siostrze, narzeczonej, żonie i ciotce czterech polskich królów, czyli o pokerowej karecie, którą miała w ręce Anna J. A także o kochanych przez nią królach: jej bracie Zygmuncie Auguście, niedoszłym mężu Henryku Walezym,  faktycznym mężu Stefanie Batorym i siostrzeńcu Zygmuncie I Wazie.
Grała z mistrzami, więc ten królewski poker nie mógł się dla niej dobrze skończyć! Anna J. to kolejna bohaterka sprzed stuleci przypominająca się współczesnym czytelnikom i licząca na to, że zrozumieją oni jej walkę o siebie i o miłość, lepiej ją poznają i może polubią…

Miłosna kareta Anny J. ukaże się 31 sierpnia. (Ale już teraz o godz. 11.45 możecie Państwo słuchać fragmentów w Radio Kraków).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz