Etykiety

czwartek, 4 sierpnia 2016

Lauren Farnsworth "Kolorowy trening dla dzieci" il. Carroll, Martin, French, HayeLauren Farnsworth, Kolorowy trening dla dzieci, il. Carroll, Martin, French, Hayes, Warszawa „Wilga” 2015
Kolorowanki kojarzą nam się z dziećmi i przedszkolem oraz dbaniem o sprawności manualne najmłodszych. Wokół plusów kolorowania powstało wiele badań. Naukowcy odkryli, że kolorowanie w wieku przedszkolnym i szkolnym jest niezwykle ważną czynnością rozwijającą dziecięcy mózg, kształtującą zdolności artystyczne, pomysłowość, poczucie estetyki, wyobraźnię przestrzenną, koncentrację, motorykę małą i wpływa na zwiększoną aktywność mózgu. Codzienne zabawy z kolorowankami pozwalają dzieciom na opanowanie korzystania z kredki, długopisu, ołówka. Ponadto pobudzanie określonych obszarów mózgu przekłada się również na zdolności językowe i kreatywność młodych twórców. Dzieci lubiące kolorować i często wykonujące tę czynność mają sprawniejsze dłonie, odnoszą lepsze sukcesy w szkole, zdobywają lepsze wykształcenie, mają większy iloraz inteligencji, a do tego są bardziej spostrzegawcze, mają większy ład wokół siebie. Czytając wyniki badań czasami ma się wrażenie, że bez kolorowania mały człowiek nie może przekształcić się w pełnowartościową istotę ludzką. A wszystko dzięki zajęciu, które może nam się wydawać bardzo proste i jest bardzo przyjemne.
Zabawa kolorami i wzorami może stać się dla przedszkolaków i uczniów inspiracją do własnych eksperymentów z wzorami, dlatego warto sięgać po kolorowanki nieszablonowe, oferujące rozwijanie umiejętności, poszerzanie wiedzy i świadomości plastycznej.
Do takich kolorowanek możemy zaliczyć „Kolorowy trening dla dzieci”. W obszernym bloku znajdziemy informacje o poszczególnych kolorach, piękne wzory do kolorowania. Nie zabraknie tam ćwiczeń zachęcających do rysowania szlaczków, eksperymentów z naciskiem kredki. Obok prostych rysunków dzieci i młodzież znajdą tam bardzo skomplikowane i rozbudowane wzory wymagające precyzji, skupienia i wielu godzin pracy. Dzięki temu nasze pociechy mogą ćwiczyć również cierpliwość oraz uczyć się wracania do zadań nieskończonych. Skupienie dłużej uwagi na jednym przedmiocie pozwoli wyrobić w młodych rysownikach precyzję.
Blok polecam wszystkim marzącym o tworzeniu własnych, niepowtarzalnych rysunków. Bogactwo ćwiczeń, jakie zapewni kolorowanka będą owocowały własnymi pięknymi ilustracjami.
Polecam!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz