Etykiety

poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Lilla Lou - bloki z kursem rysowaniaNa pewnym etapie życia każdy z nas stawiał pierwsze kroki w twórczości. W większości przypadków rysowaliśmy na oślep samodzielnie eksperymentując, ucząc się na błędach i popełniając kolejne. Początkowo pasjonujące rysowanie z czasem stawało się dla wielu sztuką niezwykle trudną i bardzo zniechęcającą. Często brakowało fachowych wskazówek dotyczących fachowego, rysowania i szkicowania, pozwalającego stworzyć niezwykłe ilustracje. Do tego wielu z nas bawiło się w projektowanie strojów. Ja w swojej młodości przeżyłam oba zjawiska. Lekcje plastyki skutecznie wyleczyły mnie z pasji do kredki, ołówka i pędzla. Okazywało się, że moje estetyczne prace są nie dość dobre. Nie wiedziałam dlaczego, ponieważ w szkole brakuje czasu na tłumaczenie.
Kiedy do moich rąk trafiły niezwykłe bloki rysunkowe Lulla Lou odkryłam wiele prostych sposobów realistycznego rysowania. Cenne wskazówki, gotowe szablony, podpowiedzi, dodatki pozwalające trenować własne umiejętności pozwolą wielu młodym i dorosłym ludziom na ćwiczenie motoryki małej, wyobraźni przestrzennej, zdolności artystycznych, koncentracji, kreatywności.
Wielkim plusem tych publikacji jest zawarcie w każdym bloku innych wskazówek pozwalających ćwiczyć różne techniki rysowania. Myślę, że najlepszym pomysłem jest kupienie wszystkich i próby połączenia wiedzy z nich, aby każdego dnia doskonalić swój warsztat.
Dużym plusem jest strona, na której młodzi twórcy mogą dzielić się swoimi pracami z rówieśnikami. Liczne wskazówki, pomoce, dyskusje, pomogą rozwijać talent wszystkim marzącym o karierze projektanta, architekta, rysownika. Sztywna podkładka oraz możliwość wyrywania stron pozwolą na zabieranie bloku na spacery, wycieczki, do szkoły oraz ozdabiania pracami swojego pokoju lub klasy.
Polecam!


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz