Etykiety

wtorek, 2 sierpnia 2016

Isabel Abedi "Alberta szuka miłości" il. Andrea HebrockIsabel Abedi, Alberta szuka miłości, il. Andrea Hebrock, tł. Renata Ożóg, Rzeszów „Dreams” 2012
W wiosenny poranek do życia budzi się cała przyroda, a z nimi małe myszki. Mama myszka z rozmarzeniem mówi o miłości, której wiosna sprzyja. Po śniadaniu i wysłuchaniu pięknej opowieści mamy malutka myszka zainteresowana niezwykłą rzeczą wywołującą wiele pozytywnych i niezwykłych odczuć wyrusza na poszukiwania. W czasie wyprawy odkrywa, że zapomniała mamy spytać o to, gdzie dokładnie może znaleźć miłość. Zagląda w różne kąty, ale niestety nie może znaleźć miłości. Za to poznaje kolegę, który – podobnie jak ona – poszukuje miłości. Fred i Alberta wyruszają na łąkę, nad staw i wszędzie szukają tej niezwykłej miłości, o której opowiadały mamy. W pewnym momencie odkrywają, że wcale nie muszą szukać, bo mają ją na wyciągnięcie łapki.
„Alberta szuka miłości” to niezwykła opowieść o odkrywaniu uczucia, poznawaniu drugiej osoby, spędzaniu z nią czasu, posiadaniu wspólnego celu i dostrzeganiu niewielkich, ale ważnych rzeczy. Prosta opowieść zawarta w niedługim tekście zabiera małych czytelników w niezwykły świat, który dzięki pięknym ilustracjom przyciąga uwagę najmłodszych. Na ilustracjach mali czytelnicy zobaczą sceny z codzienności myszek: witanie się i przeciąganie po zimowym śnie, bujanie na pierwszych kwiatach, wędrówki po okolicy, ciepłe gesty wobec siebie, niezwykłe przygody i odkrywanie uroków przyrody oraz niezwykłego uczucia jakim jest miłość, przez którą bohaterom chce się razem tańczyć, spędzać z sobą czas.
To właśnie dzięki tym ilustracjom cała opowieść staje się dla przedszkolaków niezwykle interesująca i pouczająca. Młodzi czytelnicy bardzo chętnie sięgają po przygody myszek. Wielkim plusem jest solidna okładka, śliskie strony, bardzo dobre szycie i niewielka ilość tekstu zachęcająca uczniów pierwszych klas do samodzielnego czytania. Bardzo ciepłe ilustracje pomagają przykuć uwagę dzieci.
Książka jest doskonałą propozycją lektury dla najmłodszych.
Polecam wszystkim dzieciom powyżej drugiego roku życia.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz