Etykiety

wtorek, 10 stycznia 2017

Annie Hughes, Melanie Williams "Snow White and Rose Red" il. John Luptonhttps://www.pearson.pl/angielski
Annie Hughes, Melanie Williams, Snow White and Rose Red, il. John Lupton, Musselburgh „Pearson” 2000
„Snow White and Rose Red” to niedługa bajka o dwóch siostrach mieszkających z matką w domu w lesie. Pewnego dnia przyszedł do nich niedźwiedź, który był głodny i zmarznięty. Kobiety dbały o niego przez całą zimę, a wiosną opuścił ich dom i powrócił do lasu. Innym potrzebującym był krasnolud, którego uwolniły spod kłody, a później uratowały ze szponów drapieżnego ptaka.
Kiedy ponownie spotkały krasnoluda liczącego swoje bogactwa oskarżył je o kradzież i kazał niedźwiedziowi pogonić je. Na szczęście niedźwiedź pamiętał serce okazane mu przez siostry i przegonił chciwego krasnoluda. Kiedy siostry ucieszyły się na widok znanego niedźwiedzia ten zmienił się w księcia, który zabrał je do zamku, gdzie odbyło się piękne wesele księcia i jego brata z dobrymi siostrami. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie.
Prosta czytanka przenosząca młodych czytelników w świat baśni pozwala na przemycenie dzieciom prostego słownictwa bliskiego ich zainteresowaniom. Interesujące ilustracje, niewielka ilość tekstu oraz duża czcionka sprawiają, że dzieci chętnie czytają o przygodach dwóch sióstr. Zawarty na końcu czytanki zestaw pytań pozwala na sprawdzenie czy dziecko zrozumiało tekst oraz na ocenę umiejętności udzielania odpowiedzi w języku obcym.
Książka doskonale sprawdza się jako czytanka dla przedszkolaków oraz uczniów nauczania początkowego.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza