Etykiety

piątek, 20 stycznia 2017

"T2 Trainspotting" Irvine Welsha

W połowie lutego nakładem wydawnictwa Burda Książki ukaże się jedna z najgłośniejszych książek Irvine Welsha, T2 Trainspotting. To wielkie wydarzenie, bo jednocześnie do kin wchodzi ekranizacja T2 Trainspotting- czyli znowu będzie głośno o ekipie wykolejeńców z Edynburga.
Po dwudziestu latach antybohaterowie kultowego Trainspotting powracają! Po nieudanej próbie podbicia Londynu, jako kombinator, alfons, mąż, ojciec i biznesmen Sick Boy ma teraz nowy, szalony projekt: chce wyreżyserować film pornograficzny. Oczywiście projekt, nie mógł by się powieść bez ekipy z Edynburga. Grupa starych znajomych ćpunów, nimfomanka, a na ich drodze opętany zemstą Begbie. To mieszanka wybuchowa, chyba wszystko może się nie udać. I co z tego?
To książka bezpardonowa, obsceniczna i wulgarna, a przy tym pełna humoru opowieść o  życiu, ludziach i przyjaźni. Poznasz świat, w jakim nie chciałbyś żyć, a który żal opuścić!
Irvine Welsh jest jednym z najbardziej znanych pisarzy współczesnych, autorem 11 powieści, kilku scenariuszy i sztuk teatralnych. Pojawia się też jako aktor w epizodach w ekranizacjach jego prozy (w Trainspotting też!). Mieszka w Chicago, ma dom w Malibu i oczywiście w Edynburgu. Był: narkomanem heroinistą i kokainistą, robotnikiem naprawiającym telewizory, punkiem w Londynie, gitarzystą, DJem w klubach, studentem (w Edynburgu, dokąd grzecznie wrócił po szaleństwach najwcześniejszej młodości, i gdzie skończył studia). Jest pisarzem - gwiazdą. Ma o 20 lat młodszą (drugą) żonę i nadal pisze szkockim dialektem swoją niegrzeczną prozę, w której roi się od wulgaryzmów, narkotyków i nielegalnych pomysłów na życie. I która przez krytyków bywa porównywana do prozy Jamesa Joyce'a.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza