Etykiety

czwartek, 5 lutego 2015

Aneta Noworyta "Strachy na Lachy"http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1067
Aneta Noworyta, Strachy na Lachy, Jolanta Marcolla, Warszawa „bis” 2014
Jeszcze nie tak dawno - kiedy w telewizji nie można było przez cały dzień oglądać bajek – dzieci słuchały opowieści rodziców i dziadków. Poznawały tajemniczy świat Rusałek, Baby Jagi, Boboka, Kikimory, Południcy, Bełta i innych tajemniczych istot, które wpływają na ludzkie losy. Po ich pamięci zostało niewiele. Czasami straszą z klasycznych baśni lub legend, po które coraz rzadziej sięgamy. „Strachy na Lachy” to zbiór wierszyków Anety Noworyty przedstawiającej straszne istoty z przymrużeniem oka i wielkim dystansem. Zamiast bać się bawimy się interesującymi rymowankami na wzór ludowych wyliczanek. Do tego na każdej stronie znajdziemy informację roli danej istoty w dawnych wierzeniach.
„Strachy na Lachy” to świetna publikacja przybliżająca świat legend i podań ludowych najmłodszym i tym nieco starszym wzdychających z sentymentem za dawnymi opowieściami. Małym czytelnikom pozwoli ona odkryć świat swoich przodków, a starszym na sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa, kiedy słuchali opowieści swoich dziadków o strasznych istotach chowających się po kątach i psocących lub pomagających.
Poza wpadającymi w ucho wierszykami książkę wzbogacono o interesujące ilustracje Jolanty Marcolli odbiegające od tego, co znamy z większości książek dla dzieci. Kartonowa matowa okładka, grube śliskie strony, a do tego duże litery to elementy, które przyciągną małego czytelnika.
Książkę polecam zarówno małym i dużym. Mali będą mieli okazję zawędrować w świat dawnej wyobraźni i wierzeń, a starsi na miła sentymentalna podróż. „Strachy na Lachy” adresowana jest dla dzieci od piątego do dziesiątego roku życia. Uważam, że śmiało mogą po nią sięgnąć już trzylatki.
http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1067

http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1067Brak komentarzy:

Prześlij komentarz