Etykiety

niedziela, 22 lutego 2015

Dominik W. Rettinger "Klasa" czyt. Andrzej Ferenchttp://www.bibliotekaakustyczna.pl/audiobook,2,306,Klasa
Dominik W. Rettinger, Klasa, czyt. Andrzej Ferenc,  Warszawa „Biblioteka Akustyczna” 2104
Poważny dziennikarz prowadzący audycje przyciągające wielu słuchaczy podczas jednego z programów o poświęceniu i przyjaźni otrzymuje telefon od kolegi z liceum, któremu jest zmuszony publicznie podać swój numer telefonu. Od tego zaczyna się ciąg tragicznych wydarzeń, dramatycznych pościgów, ocierania się o śmierć, rodzinnych tragedii, ale i zacieśniania więzi rodzinnych. Świetny dziennikarz nie pozostawi zaplątanej sprawy policji ze względu na ambicję i… brak wyboru. Pobicie i nasłanie fałszywego policjanta na wścibskiego dziennikarza to tylko początek wydarzeń, które odmienią otoczenie. Powiedzenie „prawdziwych przyjaciół poznasz w biedzie” będzie świetnym podsumowaniem zachowań bohaterów.
Szybka, wciągająca akcja sprawia, że słuchacz zostaje porwany przez ciąg zdarzeń, od których trudno się oderwać. Nim zostaną rozwiązane kolejne sprawy dochodzi do wprowadzenia kolejnych napięć, przez co czytelnik czy słuchacz razem z bohaterami gna przez osadzone w polskich realiach światy pełne niebezpieczeństw.
Akcja toczy się wokół tytułowej klasy: zarówno w tajnym kodzie, który dostaje Adam Wierzbicki od przyjaciela, jak i powiązaniach biznesowych oraz prawnych. Gra toczy się o bardzo duże pieniądze i życie wielu ludzi. Pościgi, zdrady, podsłuchy, porwania, morderstwa, gangi, korupcje, terroryzm, a wszystko bardzo realne i przerażające.
Język bardzo przystępny i niewielka ilość wulgaryzmów, dobrze skonstruowana akcja sprawiają, że audiobooka słucha się bardzo przyjemnie. Andrzej Ferenc czytający książkę podsyca napięcie.
Polecam każdemu miłośnikowi książek sensacyjnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz