Etykiety

piątek, 20 lutego 2015

Książeczki edukacyjne ze serii „Maluję –piszę - ścieram”

http://www.awm.waw.pl/serie,details,29Nauka rysowania i pisania, pilnego ćwiczenia motoryki małej jest niezwykle ważna, ale i męcząca dla dzieci. Nawet najzacieklejsi „rysownicy ścienni” z czasem tracą zainteresowanie rozwijaniem swoich umiejętności. Zmienić to może seria książeczek ze śliskimi, ścieralnymi stronami, po których można mazać, pisać i czyścić wcześniejsze swoje dzieła. Wielkim plusem tych zbiorów zadań jest możliwość wykorzystania do pracy nad nimi zwykłych pisaków i kredek świecowych. U nas furorę robi bazgranie flamastrami. Do tej pory korzystałyśmy z książeczek, które wymagały specjalnych pisaków, które były dostępne tylko w czterech kolorach (czarny, zielony, niebieski i czerwony). Teraz możemy sięgać po wszystkie kolory, co urozmaica zabawę. Rysunki bez problemu można zmyć nawilżonymi chusteczkami, co też jest sporą atrakcją.
http://www.awm.waw.pl/serie,details,29
Książeczka „Pierwsze zagadki” pozwala na rozwijanie spostrzegawczości, kolorowanie, rysowanie kształtów, proste działania matematyczne, dzięki czemu będzie bardzo dobrym materiałem do pracy z przedszkolakami.  Załączone do niej naklejki pozwalają na wielokrotne korzystanie z nich. Wiele barw, wzorów oraz niewielkie powierzchnie do rysowania sprawiają, że dzieci mają wrażenie, że bardzo szybko udało im się zrobić kolejne zadania, co zachęci je do dalszego rozwijania umiejętności. Mali mistrzowie mogą własnoręcznie wykonać dyplom, który znajduje się na tylnej okładce.
http://www.awm.waw.pl/serie,details,29
„Pierwsze słowa” pozwala na ćwiczenie wcześniejszych umiejętności oraz zapisywanie wyrazów. „Pierwsze kształty” ćwiczy znajomość kolorów i kształtów. Jest to książeczka najprostsza, więc powinno się od niej zaczynać edukację. U nas wszystkie zostały przejrzane i pokolorowane jednego dnia, ale nie było to wykonywanie zadań tylko ćwiczenie wcześniejszych umiejętności, czyli zarysowywanie kształtów, co ma pozwolić na trenowanie rysowania ukierunkowanego (kolorowanie kolorowanek).
http://www.awm.waw.pl/serie,details,29
Wydawnictwo posiada szeroki wybór książeczek z serii „Maluję – piszę - ścieram”, co pozwoli naszym pociechom na ćwiczenie umiejętności przydatnych w szkole. Książeczki te są bardzo przydatne w terapii dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju. Pozwalają nakłonić dzieci do odwzorowywania, naśladowania wykonywanych zadań. Możliwość zmywania pozwala na wspólne, przemienne malowanie z rodzicem.
Minusem i plusem tej książki są dość miękkie kartki (jak blok techniczny). Do tej poru korzystałyśmy z kartonowych, które pozwalały na siedzenie na łóżku, trzymanie książki na kolanach i rysowanie w nich. Przy książkach z wydawnictwa AWM potrzebny jest stolik i w naszym przypadku jest to spory plus, ponieważ córka ma motywację do siedzenia przy nim i rysowania.
Wielkim plusem jest cena tych ćwiczeń.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz