Etykiety

środa, 4 lutego 2015

Pierdomenico Baccalario "Sklepik Okamgnienie. Mapa przejść"

http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/461462/
Pierdomenico Baccalario, Sklepik Okamgnienie. Mapa przejść, il. Iacopo Bruno, Ożarów Mazowiecki „Olesiejuk” 2015
„Mapa przejść” to trzeci tom „Sklepiku Okamgnienie”. Akcja tu nieco przyspiesza, a nasz bohater ma okazję dorosnąć i podejmować samodzielne decyzje, od których zależy los całego miasteczka. Wszystko zaczęło się od nieszczęśliwej śmierci Cumai, która mimo sędziwego wieku cieszyła się doskonałą formą. Jej nagły zgon tłumaczony jest atakiem serca. Bohaterowie odkryją, że nie była ona zwykłą staruszką, przez co nie powinna umrzeć. Dzięki Somerled i pomocy paru osób udaje mu się odkryć mordercę. Cena jaką musi zapłacić za tę wiedzę jest bardzo wysoka. Na szali stawia życie kilku bliskich osób i losy całego miasta przeciwko możliwości przeżycia. W jaki sposób uda mu się wybrnąć z tej trudnej sytuacji? Przekonajcie się sami.
Kolejny tom „Sklepiku Okamgnienie” jest skonstruowany podobnie jak wcześniejsze: w każdym rozdziale pojawia się magiczny przedmiot, który jest zilustrowany i opatrzony wyjaśnieniami dotyczącymi pochodzenia. Piękna okładka i interesujące ilustracje wzbogacają książkę, której treść przyciąga na tyle, że w dwa dni przeczytałam trzy tomy i z lekkim rozczarowaniem przyjęłam do swojej świadomości, że na kolejny trzeba troszkę poczekać.
Polecam wszystkim miłośnikom opowieści z magię i magicznymi przedmiotami w tle. W odróżnieniu od uwielbianego przeze mnie „Harrego Potteta” tu nie znajdziemy walki ze złem za pomocą narzędzi używanych przez zło. Wybory bohaterów wymagają refleksji, umiejętności i wrażliwości. Wątek miłosny rozpoczęty we wcześniejszych tomach będzie powoli nabierał form bliskości, wspólnie spędzanego czasu i większego starania się o względy. Jest to doskonała lektura dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych lubiących magiczne światy. Znajdziemy tu na pewno mniej przemocy niż w niejednej baśni. Wielkim plusem kolejnych części jest to, że nie trzeba znać poprzednich. O wszystkim przypomni nam bohater w swoich wspomnieniach dotyczących niedalekiej przeszłości.
http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/461462/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz