Etykiety

środa, 18 lutego 2015

Jan Thorburn "A New Zeland Adventure"http://www.pearson.pl/angielski/produkt.html?categoryId=561&productId=1967
Jan Thorburn, A New Zeland Adventure, il. Lynda Knott, Harlow “Pearson Education Limited”  2008.
Nauka języków obcych może przysparzać nam i naszym dzieciom problemy, jeśli bazujemy tylko na podręczniku, który wydaje nam się nudny. Proces przyswajania języka obcego można urozmaicić wprowadzając do nauki książki obcojęzyczne. Na naszym rynku jest wiele anglojęzycznych, dla różnych czytelników oraz o odmiennym stopniu zaawansowania. Jeśli wydaje nam się, że nasza pociecha lub uczniowie bardzo dobrze radzą sobie z tym językiem warto zainwestować w lektury, które pomogą nam zweryfikować ich umiejętności, a do tego przyciągną opornych.
„A New Zeland Adwenture” to zabawna historia Sary, Jessiki i Michaela, którzy prowadzą pościg za sobą. Wszystko zaczęło się od pechowej walizki, którą przez pomyłkę wziął chłopak. Ścigając się wzajemnie poznają kolejne atrakcje turystyczna. Całość kończy się szczęśliwie: walizka wraca do właścicielki, a wszyscy mogą przeżyć prawdziwą przygodę na statku.
Piękne ilustracje, proste słownictwo, ćwiczenia i słownik na końcu sprawiają, że niewielkich rozmiarów książka może być na początku czytanką do poduszki, a później przerodzić się w książkę do szlifowania języka, trenowania skupienia uwagi i rozszerzania słownictwa.
Polecam wszystkim rozpoczynającym przygodę z językiem angielskim.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz