Etykiety

wtorek, 3 lutego 2015

Pierdomenico Baccalario "Sklepik Okamgnienie. Busola snów"http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/460634/?tx_mzksiegarniaklient_pi1%5Bwiek%5D=2
Pierdomenico Baccalario, Sklepik Okamgnienie. Busola snów, il. Iacopo Bruno, tł. Marzena Radomska, Ożarów Mazowiecki „Olesiejuk” 2014
Po poznaniu tajemniczej Aiby Lily, walce z olbrzymem i wielu tajemniczych wydarzeniach z tomu pierwszego nadszedł czas na pierwsze magiczne przygody z udziałem cienkiej drabiny, sita uroków, piórnikiem odkrywcy, magicznym fletem i busolą z Sherwood. Stawką w grze jest istnienie lub nieistnienie niezwykłego sklepiku. Już w pierwszym rozdziale zostajemy porwani we wir akcji, która z każdą stroną staje się coraz bardziej nieprawdopodobna, a przecież mamy do czynienia ze zwykłymi ludźmi, którzy muszą się zmierzyć z innymi, należącymi do świata magii. Nowi mieszkańcy łączą się z rodzinami, które mieszkają tu od lat, aby schwytać istotę, która straszy i kradnie owce. Dlaczego jej pojawienie jest bardzo groźne? Dlaczego liczba dwadzieścia jeden jest tak bardzo ważna? Przekonajcie się sami.
„Busola snów” jest świetną kontynuacją „Walizki pełnej gwiazd”. Bohaterowie coraz mocniej wchodzą w świat niezwykłości i odkrywają wiele tajemnic sąsiadów, niezwykłą dziewczynkę oraz tajemnicze rzeźby. Wielkim plusem książki jest to, że wcale nie trzeba znać poprzednich części, ponieważ narrator nam o wszystkich wydarzeniach opowie, co jest bardzo dobrym zabiegiem w literaturze dla dzieci, których pamięć czasami bywa ulotna. Interesująca akcja, magiczne stworzenia, nastolatki w akcji i pierwsze kwitnące uczucie, minimalistyczne opisy – wszystkie te elementy sprawią, że młodzi czytelnicy powinni po nią chętnie sięgnąć. W wielu tego typu książkach irytują mnie nieumiejętne wykorzystanie dialogów. W tej książce autor nas oszczędza i rozmowy bohaterów poruszają tylko ważne kwestie pozwalające akcji mknąć.
Do gustu przypadły mi również interesujące ilustracje przedmiotów magicznych. Poza prezentacją tych niezwykłych rzeczy znajdziemy również informacje o ich pochodzeniu oraz zastosowaniu.
Książkę polecam wszystkim nastolatkom oraz miłośnikom książek z magią w tle. Ja bardzo lubię tego typu książki.
http://annasikorska.blogspot.com/2015/02/pierdomenico-baccalario-sklepik.html

2 komentarze:

  1. Mimo ,że ,nie jestem nastolatką ,uwielbiam ksiażki z magią czy o magii.:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też :) Jak mam do wyboru romans, kryminał i książkę dla młodzieży o magii to zdecydowanie tę ostatnią wybiorę. Do tego dobre książki o magii mają pięknie dopracowany język (Tolkien i Rowling są tego najlepszym dowodem)

      Usuń