Etykiety

poniedziałek, 16 lutego 2015

Megan McDonald "Hania Humorek i Smrodek. Poszukiwacze skarbu"http://sklep.egmont.pl/ksiazki/wszystkie/p,hania-humorek-i-smrodek-poszukiwacze-skarbow,10800.html
Megan McDonald, Hania Humorek i Smrodek. Poszukiwacze skarbu, il. Peter H. Reynolds, tł. Aldona Możdżyńska, Warszawa „Egmont” 2015
Bycie piratem to poważna sprawa. Trzeba rozwiązywać zagadki, szukać skarbu, podbijać kolejne tereny i trzymać się zasad kodeksu piratów. Pirackie wakacje nie tylko pełne są wypoczynku, biegania, rozrabiania, ale i nauki, myślenia, poznawania, rozbudzania dziecięcej ciekawości i wymuszania nauki w przyjemny sposób. „Hania Humorek i Smrodek. Poszukiwacze skarbów” zabiorą nas w niezwykłą podróż, podczas której nie zabraknie zdobywania srebrnych monet, które będzie można zamienić na złoto, za które można pływać prawdziwym pirackim statkiem. Aby tego dokonać trzeba się natrudzić, pomyśleć, pobiegać i rozwiązać szereg zagadek, a wszystko to w tajemnicy przed innymi młodymi, inteligentnymi piratami, którzy będą chcieli wygrać wyścig po skarb. Czytelnicy mogą próbować rozwiązać zagadki razem z bohaterami. Czy im się uda? Przekonajcie się sami.
„Hania Humorek i Smrodek. Poszukiwacze skarbów” to książka zachęcająca do nauki i myślenia. Posiadanie wiedzy staje się tu możliwością zwycięstwa, a doskonała współpraca rodzeństwa sprawi, że będą mogli zdobyć to, o czym marzą. Nielicznie nieporozumienia są wynikiem chęci szybszego dotarcia do skarbu. Bohaterowie są ze sobą bardzo związani. Poza więzami krwi i zainteresowaniami, umiłowaniem do zagadek łączy ich cel. Będą oni świetnym przykładem do kłótliwego rodzeństwa, które nie potrafi ze sobą współpracować.
Wielkim plusem tej książki są pozytywne wzorce zachowań. W dobie seriali dla dzieci i młodzieży przepełnionych złośliwością tego rodzaju książka staje się miłą odmianą i propozycją na przyjazne relacje z otoczeniem. To pomoże rodzicom dzieci ze szkoły podstawowej przedstawić inny sposób życia niż ten prezentowany przez seriale.
Małych czytelników przyciągną nieliczne ilustracje odpowiednie do wieku, szybka akcja i wiele zagadek, które czekają na rozwiązanie. Jakie będzie zakończenie tej wielkiej przygody? Na pewno Was zaskoczy.
Jest to doskonała propozycja dla rodziców, którzy szukają odpowiedniej lektury dla swoich córek i synów. Autorka przekonuje nas, że podział na dziewczęce i chłopięce zabawy jest nierealny jeśli chcemy się naprawdę dobrze bawić. Dziewczyny też mogą być piratkami i to nie drugiej kategorii tylko świetnym kompanem, który sporo wie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz