Etykiety

środa, 18 lutego 2015

Eliza Piotrowska "Święty Jan Paweł II"https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Literatura-dziecieca-i-mlodziezowa/Dzieci/Swiety-Jan-Pawel-II
Eliza Piotrowska, Święty Jan Paweł II, Poznań „Święty Wojciech”
Eliza Piotrowska jest autorką opowieści dla dzieci z serii „Święci uśmiechnięci”. W niedługich tekstach stara się przybliżyć życie osób, które zostały uznane przez Kościół katolicki za niezwykłe i nadano im miano osób świętych. Znajdziemy wśród nich zarówno ludzi, którzy żyli przed wiekami, ale i współczesnych, a wszystkich łączy niepoprawny stosunek do świata, życia i wiary.
„Święty Jan Paweł II” to opowieść o małym chłopcu kochającym sport, młodzieńcu szukającym swojej drogi i dojrzałym kapłanie zjednującym sobie młodzież przez brak pychy i próbę wejścia do ich grupy. Żarty i pozytywny stosunek do świata oraz prostota sprawiły, że zjednywał sobie ludzi.
Piękną opowieść o byłym papieżu polecam wszystkim wierzącym, którzy szukają przyjemnej lektury dla dzieci. Wielkim plusem jest opowieść na płycie CD, dzięki czemu dzieci mogą słuchać książki podczas zabawy z rodzicami lub odpoczynku. Pozytywny wzór zaprezentowany w rymowanej opowieści jest miła odmianą pośród bajek i legend oraz filmów przepełnionych złymi postawami. Książki z tej serii czyta się bardzo przyjemnie. Wielkim plusem opowieści o świętym Janie Pawle II jest audiobook, który pozwoli rodzicom na wytchnienie. Może on być też świetnym materiałem na lekcje historii w szkole podstawowej. W ekspresowym skrócie autorka prezentuje czasy przedwojenne, wojnę, komunizm, wybór papieża, zamach na niego oraz wejście w trzecie tysiąclecie. Warto po nią sięgnąć, aby urozmaicić lekcje czy codzienny kontakt z książką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz