Etykiety

piątek, 6 lutego 2015

Melanie Brockamp "Czerwony pociąg"http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,939,czerwony_pociag.html
Melanie Brockamp, Czerwony pociąg, tł. Wiesław Drabik, Bielsko-Biała „DEBIT” 2014
Im wcześniej dziecko sięga po książki tym większe sukcesy będzie odnosiło później, ponieważ ćwiczą one cierpliwość, spostrzegawczość i pozwalają nauczyć pierwszych słów. Po książeczkach z jednym przedmiotem na stronie bardzo szybko przychodzi czas na takie z wieloma elementami. Przedszkolaki lubią książki, w których coś się dzieje, czyli jest wiele elementów, które wymagają analizy. Świetnym pomysłem jest wzbogacenie takiej książki w rozkładane strony czy otwory pokazujące to, co możemy zobaczyć już na kolejnej stronie.
„Czerwony pociąg” to książka z niedługą rymowanka o pociągu i niesamowitą ilością akcji. Na każdej stronie możemy podejrzeć zachowania ludzi i zwierząt (nie zabraknie krów i koni) w mieście, na wsi i w górach, a w tle widoczny jest nasz bohater, czerwony pociąg. Dzieci mają wiele elementów do zaobserwowania. Jest to świetna książka dla dzieci od pierwszego roku życia. Dziecko na początku może wskazywać poszczególne elementy i je nazywa. Przedszkolaki mogą wykorzystać tę książkę do opowiadania o tym, co widzą. Szczególnie polecam tym maluchom, którzy bardzo dobrze radzą sobie z językiem. Książka zachęci ich do tworzenia jeszcze większej ilości opowieści.
Jest to świetna książka do terapii. Dzięki niej z naszym maluchem ćwiczymy spostrzegawczość. Prosimy dziecko, by policzyło samochody, pokazało konkretną rzecz czy kolor. Poziom trudności jest dopasowany do przedszkolaków, a nawet dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej (jest w czym szukać). Wymaga ona wiele samodzielności rodzica i dziecka, ale to jest wielkim plusem, ponieważ za każdym razem można prosić dziecko o wykonanie innych ćwiczeń.
Książka jest kartonowa, śliska (przez co na zdjęciach nie do końca widać jej piękno) i dobrze zlepiona, a do tego duży rozmiar (A4). Duża czcionka i niewielka ilość tekstu zachęcą dzieci do czytania, a bogate ilustracje zachęcą do przygód z książkami.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz