Etykiety

czwartek, 5 lutego 2015

Adam Opaliński "W wesołych wierszykach o zdrowych nawykach"http://zaczytani.pl/
Adam Opaliński, W wesołych wierszykach o zdrowych nawykach, Gdynia „Novae Res” 2015
Słodycze, brudne ręce i zęby, brak uwagi i ciągłe popadanie w niebezpieczeństwa – to problemy, z którymi mierzy się niejeden rodzic. Przekonywanie, że trzeba zmienić zachowanie nie zawsze pomaga. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam książkowi bohaterowie. Dobrze jak są to psotne dzieci i zwierzątka, ponieważ wtedy w niewinny sposób zostaje przekazana ważna nauka.
Tak jest właśnie a czterech wierszach Adama Opalińskiego, który opowie nam o krowie dającej niezdrową oranżadę zamiast mleka i przez to unieszczęśliwiającą dzieci, które może i lubią ten napój, ale w dużych ilościach im szkodzi. Nie zabraknie też leniwej małpki, która zamiast się gimnastykować siedzi na gałęzi i przez cały dzień opycha się bananami. I co z tego, że zdrowe, jak w nadmiarze? Do tego gdzieś pośród gałęzi można spotkać wiewiórkę, która nie czyści zębów, przez co ma niemiły oddech, a i jej zęby są zagrożone. Kto będzie za nią gryzł orzechy? Podobny problem z utrzymaniem czystości ma zajączek nielubiący się myć. Dbanie o czyste ręce jest przecież nudne. A co jeśli brudne wywołają choroby?
Niewielkich rozmiarów książkę wzbogacono pięknymi ilustracjami. Śliskie strony, duża czcionka i twarda okładka sprawiają, że książka jest atrakcyjna dla najmłodszych, którzy przekonują się, że o swoje zdrowie trzeba dbać.
Książkę polecam przedszkolakom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz