Etykiety

sobota, 7 lutego 2015

Joanna Olech "Pompon w rodzinie Fisiów" (audiobook)


http://www.bibliotekaakustyczna.pl/audiobook,2,290,Pompon_w_rodzinie_Fisi%C3%B3w

Joanna Olech, Pompon w rodzinie Fisiów, czyt. Krzysztof Tyniec, Warszawa „Biblioteka Akustyczna” 2014
Każdy z nas zna baśnie i legendy, w których występują smoki: stworzenia niezwykle groźne, żarłoczne, złośliwe i – co najważniejsze – dawno wymarłe, a nawet uznane za nieprawdziwe, więc nikt z nas nie wierzy w to, że można w domu hodować smoka, a już na pewno nie w mieszkaniu w bloku. A jednak zdarzają się cuda. Tak jest w rodzinie Fisiów, do których to mityczne zwierzę trafia przez odpływ umywalki. Na początku jest niesamowicie mały i delikatny, ale z czasem porasta zrogowaciałą skorupką, o którą dba za pomocą najdroższego kremu na zmarszczki… co nie zachwyca jego właścicielkę.
Smok jest wielką tajemnicą. Na początku dzieci, a później całej rodziny, a nawet przyjaciół. Jego dziwne upodobania kulinarne, brak taktu i odpowiedniego zachowania sprawiają, że powinien wywołać oburzenie i gniew, a mimo wszystko spotyka się ze sympatią, która zostaje nawet nagrodzona na zjeździe blogerów, ponieważ ten smok nie tylko jest udomowiony i oczytany, ale i sam pisze o swoim życiu, dzięki czemu zyskuje wiernych czytelników. Pompon to jednym słowem inteligentna bestia doskonale odnajdująca się w naszym świecie.
Całość można podsumować stwierdzeniem, że każde zwierzę wymaga wielkiej opieki i cierpliwości, a już takie inteligentne i mające własne zdanie oraz zwariowane pomysły to niesamowicie dużo, ponieważ jego drugie imię to kłopoty. Mimo tego jest bardzo kochany.
Tę bardzo zabawną historię polecam wszystkim maluchom i ich rodzicom. Mnie audiobook uratował podczas przeziębienia: codziennie przed snem czytam córce minimum przez godzinę. Pompona (ponad 2 h) wysłuchała w jeden wieczór i o dziwo następnego dnia chciała to samo (zwykle chce nowej opowieści). Audiobook to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy nie mają czasu na codzienne wieczorne czytanie czy słuchowisko podczas podróży. Naszym zabawą z farbkami często towarzyszy muzyka lub audiobook. Wielkim plusem tego audiobooka jest to, że Krzysztof Tyniec nie pozbawił świetnej książki jej uroku i pazura.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz