Etykiety

poniedziałek, 23 lutego 2015

Bill Watterson "Calvin i Hobbes. Atak obłąkanych, zmutowanych śnieżnych potworów zabójców"



http://sklep.egmont.pl/komiksy/humor/p,atak-oblakanych-zmutowanych-snieznych-potworow-zabojcow,10022.html
Bill Watterson, Calvin i Hobbes. Atak obłąkanych, zmutowanych śnieżnych potworów zabójców, tł. Piotr W. Cholewa, Warszawa „Egmont” 2013
Calvin i Hobbes to dwaj prawie nierozłączni przyjaciele, którzy świetnie się bawią w swoim towarzystwie. We wielkich przygodach chłopca i jego pluszowego tygrysa nie zabraknie psot, nauki na własnych błędach. Czarno-biały komiks jest świetną lekturą dla uczniów szkół podstawowych. Szczególnie polecam tym dzieciom, które nie są przekonane do czytania książek. Proste przygody bohaterów porwą małych czytelników, a ilustracje i niewielka ilość tekstu sprawią, że mały czytelnik będzie mknął przez kolejne przygody oraz refleksje nad światem. Autor podzieli się też swoimi przemyśleniami dotyczącymi programów telewizyjnych, edukacji, zachowań ludzi.
W książce zetkniemy się z bezradnością dorosłych w kontakcie z potęgą dziecięcej wyobraźni chłopca, który wydaje się żyć własnym życiem, którego trudno wcisnąć w ramy przepisów. W obliczu roszczeniowości i innego spojrzenia na świat wszelkie działania wychowawcze skazane są na porażkę, a rodzice budzą w dorosłych współczucie. Ale czy my tego skądś nie znamy? Nasze dzieci każdego dnia zaskakują nas swoją wyobraźnią i badaniem granic naszej wytrzymałości oraz warunków ominięcia zakazów. Bohater – jak większość dzieci - jest niebezpiecznie pomysłowy, ma bardzo dużo energii i siłę ożywiania swojego świata zabawek. To pozwala mu na przeżycie niepowtarzalnej przyjaźni z Hobbesem, który dla postronnych obserwatorów jest tylko pluszakiem, a dla Calvina prawdziwą tygrysią bestią, która potrafi kochać, radzić i sprzeczać się.



1 komentarz:

  1. Mamy od zeszłorocznego Mikołaja pierwszy tom ich przygód i moi chłopcy się zaśmiewają :)

    OdpowiedzUsuń