Etykiety

wtorek, 5 maja 2015

„Art. Deco. 100 antystresowych kolorowanek”

Art. Deco. 100 antystresowych kolorowanek, il. Elena López, Warszawa „Egmont” 2015
„Sztukoterapia” z Egmonta przewidziana jest dla dorosłych. Z tej serii w tym miesiącu ukazały się książki do kolorowania o modzie i z motywami Art Deco. My mamy tę drugą. Po zachwycie „Inwazją bazgrołów” postanowiłyśmy wypróbować nieco inne wzory. Poziom trudności zdecydowanie wzrósł. O ile porzednie kolorowanki były przewidziane od 5-105 lat to te raczej „dla dorosłych”, czyli takich, którzy już bardzo dobrze operuję narzędziem do pisania. Napisałam narzędziem, ponieważ eksperymentowałyśmy z różnymi materiałami. Kredkami kolorowało nam się najgorzej, ponieważ są tu elementy bardzo małe i przez to wymagające precyzji. Przerobiłyśmy kolorowanie pisakami, ale i to czasami było dość skomplikowane. Mnie najlepiej kolorowało się cienkopisami, a Oli (tradycyjnie) farbkami. Nasza zabawa polega na tym, że ja sobie koloruję z jednej strony, Ola z drugiej maluje, a później troszkę zamalowuje moją pracę.
Wielkim plusem jest tu wielość szczegółów, co wielu autykom może się spodobać. Na pewno nie będzie to dobry materiał do wspólnych zabaw z dzieckiem z ADHD.
Kolorowanki są piękne i szkoda, że dwustronne. Duży plus to sztywna oprawa, dzięki której można rysować bez stolika.1 komentarz:

  1. Super, noszę się z myślą aby sobie taki odstresowujący zestaw kupić. O serii Art Deco jeszcze nie słyszałam widziałam tylko serię wzory i wzroki

    OdpowiedzUsuń