Etykiety

poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Wykład: Prof. Magnus Johansson : "The Psychoanalysis in Sweden. Freud and Strindberg"

Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne
Zaprasza na wykład otwarty
12 kwiecień 2017  ( środa godz. 20.15)  -  Prof. Magnus Johansson: "The Psychoanalysis in Sweden. Freud and Strindberg".  Wykład będzie poświęcony tematyce początków psychoanalizy w Szwecji, ze szczególnym uwzględnieniem prekursorskiej roli   Augusta Strindberga. Profesor będzie mówił o „…teorii psychoanalizy, psychoanalitycznym szkoleniu i literaturze – w połączeniu z historią psychoanalizy”.
Prof. Johansson będzie gościł w Polsce na zaproszenie Polskiej Akademii Nauk i podczas swojego pobytu wygłosi wykłady w Warszawie i Krakowie.
Prof. Magnus Johansson jest psychoanalitykiem, swoją treningowa analizę odbył u Pierre Legendre  z  École freudienne de Paris, której założycielem był Jacques Lacan.
Prof.  Johansson jest także honorowym członkiem Szwedzkiego Towarzystwa Psychoanalitycznego .  W uzasadnieniu przyznania honorowego członkostwa wskazano na cenny wkład profesora Johanssona do rozwoju psychoanalizy, jego zaangażowanie w tworzenie i wspieranie kultury psychoanalitycznej w zachodniej Szwecji. Jest on założycielem stowarzyszenia  Freudianska Föreningen (Stowarzyszenie Freudowskie) oraz wydawcą pisma „Arche” poświęconego psychoanalizie, naukom humanistycznym i architekturze. Imponujący dorobek naukowy Prof. Johanssona obejmuje między innymi  czterotomową monografię Freud psykoanalys (Psychoanaliza Freuda), której dwa pierwsze tomy poświęcone są rozwojowi psychoanalizy w Szwecji. Jest współodpowiedzialny za szwedzką edycję dzieł Freuda. Jego rozległa wiedza i kontakty z francuską psychoanalizą mają wielką  wartość dla środowiska psychoanalitycznego w Szwecji.
Prof. Johansson jest  wykładowcą Uniwersytetu w  Goteborgu , na Wydziale Historii Idei i Teorii Nauk oraz na  Wydziale Psychologii. 
W roku 2006 został odznaczony przez Francuskie Ministerstwo Edukacji orderem  „Officier dans l'Ordre des Palmes Académiques” ( Oficer Orderu Palm Akademickich).
W roku 2014 został wybrany członkiem KVVS (Królewskie Stowarzyszenie Nauki i Sztuki).
Wykład może być transmitowany do innych ośrodków.
Koszt wykładu - 40 zł, w Warszawie, studenci 30 zł;  poza Warszawą odpowiednio 30 zł, a studenci 20 zł.
Wpłaty gotówką przed wykładem lub na  konto Nr: 03 1440 1390 0000 0000 1503 8397
Zapraszamy.
Zarząd PTPa
Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w wykładzie
Zarząd PTPa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz