Etykiety

piątek, 21 kwietnia 2017

Urszula Kozłowska - pierwsze książki dla dzieciUrszula Kozłowska należy do tych pisarek, które towarzyszą nam od pierwszych chwil. Nim moje dziecko zaczęło przewracać się z plecków na brzuch w naszym domu pojawiła się bogata kolekcja książek tej autorki, a wszystko dzięki temu, że są one bardzo łatwo dostępne: można je kupić w marketach. Kolejny plus: ceny naprawdę zachęcają do zakupu. Do tego posiadają interesujące i przyciągające dziecięcy wzrok ilustracje pozwalające na wzbogacanie słownictwa. Pojawiają się w nich pieski, owieczki, kotki, kurczaki, kury, bociany, żurawie, słowiki, jaskółki, kaczki, krówki i wiele, wiele innych zwierząt.
Zamieszczone w książce wiersze poruszają ważne kwestie przyjaźni, posłuszeństwa wobec rodziców, samodzielności, odpowiedzialności.
Nie zabraknie też przenoszenia w magiczne wymiary. Tak jest w książeczce „Dobre wróżki do poduszki” zawierającej ciepłe rymowanki o wróżkach dbających o spokojny sen. Niewielkie rozmiary książki i solidna, ale miękka w dotyku okładka pozwalają na dostarczanie dziecku bodźców sensorycznych.
Niektóre książeczki przyciągają także odmiennym kształtem. Tak jest z całą serią lektur o zawodach, pojazdach czy tematycznie związanych ze świętami. Do nas ostatnio trafiły „Wielkanocne pisanki” oraz „Wielkanocny baranek”. W tej serii są również „Wielkanocny zajączek” oraz „Wielkanoc kurczaka”. Wszystkie bardzo dobrze wprowadzają dzieci w świąteczny klimat oraz przekazują pozytywne wartości: przyjaźń, wzajemne dbanie o siebie. Wśród świątecznych lektur znajdziemy także „O wiośnie, kurczętach i wielkanocnych świętach” wprowadzająca do obserwacji pierwszych oznak wiosny, a przez to poznawanie kolejnych zwierząt z naszego otoczenia oraz zwyczajów towarzyszących świętom.
Wśród proponowanych przez Urszulę Kozłowską książek nie zabraknie też zagadek pozwalających na rozwijanie spostrzegawczości oraz inteligencji, poszerzanie wiedzy o świecie. „Kto to taki? Zwierzaki” pozwala na poznanie wielbłąda, nietoperza, papugi, świń, pingwina i gąsienicy. Czterowersowe rymowanki zawierają najprostsze informacje, które powinien posiadać o zwierzętach każdy przedszkolak.
Książki Urszuli Kozłowskiej pozwalają rodzicom świadomym tego, że regularne czytanie wzbogaca słownictwo dostarczyć odpowiednich lektur pozwalających także na budowanie pozytywnych postaw. W jej książkach zwierzęta starają się być dobre, miłe uczynne, czasami psocą, ale bardzo szybko uczą się, co jest właściwe. Do tego znajdziemy lektury przekonujące, że zarówno chłopcy, jak i dziewczęta mogą wykonywać każdy zawód. Codzienne czytanie noworodkom pozwala nie tylko na poszerzenie wiedzy oraz słownictwa, ale pomaga w budowaniu więzi z rodzicem, a do tego zachęca dzieci do samodzielnego czytania. Solidne kartki sprawiają, że strony są trwałe i odporne nawet na wgryzienia, a piękne ilustracje pozwalają zainteresować dzieci zawartymi treściami i skupić się na tekście. Zdecydowanie polecam!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz