Etykiety

środa, 3 marca 2021

"Hello Kitty" - 1/2021


Kształtowanie nawyków czytelniczych jest niesamowicie ważne. O tym wiedzą wydawcy wydający również książki oraz czasopisma zawierające przygody ulubionych bohaterów filmów i seriali animowanych. Jednym z takich wydawców jest Egmont, na którego stronie znajdziemy niesamowicie bogaty wybór lektur i magazynów dla najmłodszych. Wszystko z myślą o tym, aby dzieciom czytanie kojarzyło się z zabawą i przyjemnie spędzonym czasem. Pojawiające się regularnie numery zawierają niewielkie zabawki czy gadżety, które można wykorzystać w zabawie. Czasami są to lornetki, aparaty fotograficzne, małe zestawy naczyń, zestawy lekarskie, klocki, zwierzęta z ich domami czy zestawy mebli. Do tego zawarte w takich magazynach przygody zawsze przemycają wiedzę na określony temat, podsuwają ciekawostki oraz znajdziemy w nich wiele ćwiczeń pozwalających kształtować dziecięce umiejętności: od koncentracji, spostrzegawczości po ćwiczenie motoryki małej.
I tak jest też w najnowszym czasopiśmie dla dzieci „Hello Kitty”, który właśnie pojawił się na rynku z myślą o miłośnikach przygód Kitty i Mimmy. Bardzo miło zaskoczyło mnie to, że spis treści jest po drugiej stronie okładki, a pierwsza opowieść zaczyna się tam, gdzie zwykle znajdujemy spis treści. Do tego tuż przy spisie treści znajdziemy ćwiczenia, czyli każda strona mądrze zagospodarowana.
Pierwsza z historii zabiera nas na konną przejażdżkę Kitty i Mimmy po okolicy. Kotki dostrzegają, że jeże potrzebują pomocy. Utknęły na kamieniu w rzece. Bohaterki nie rzucają się bezmyślnie na pomoc tylko dbają o własne bezpieczeństwo i jednocześnie ratują potrzebujących. W ten sposób nie doprowadzają do sytuacji, że i one potrzebowałyby pomocy. Dobre zakończenie podsumowuje konkurs, który zachęci nasze pociechy do rozwijania umiejętności manualnych. A przy okazji można coś wygrać. Czasu jest sporo, bo do wygrania naprawdę ciekawe zestawy z bohaterkami.
Kolejna opowieść jest o balu przebierańców. Obserwujemy tu ciepłe podejście bohaterów wobec siebie, radość z cudzego towarzystwa. Ostatnia opowieść to problem pobrudzenia rzeczy w dniu, w którym robione jest zdjęcie klasowe. Opisane przygody pomagają dzieciom przygotować się na takie wydarzenia i odkryć, że czasami to, co wydaje nam się złe i przerażające może stać się inspiracją do ciekawych pomysłów i w ten sposób oswoimy lęki naszych pociech.
Każda czytanka przepleciona jest różnorodnymi ćwiczeniami. Czasami trzeba wykazać się spostrzegawczością, czasami logicznym myśleniem, a jeszcze innym razem zawędrować do kuchni lub sięgnąć po klej i nożyczki. Do tego prosta gra pomoże miło spędzić czas, a ciekawe pomysły na posiłki pozwolą zachęcić niejadka do eksperymentów w kuchni. Zdecydowanie polecam, ponieważ jest to solidna dawka pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem oraz przeczytania wartościowych tekstów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz