Etykiety

wtorek, 30 marca 2021

Seria "Na tropie. Szukaj i znajdź" : Smerfy oraz Tomek i przyjaciele


W nasze ręce wpadła nowa seria „Na tropie. Szukaj i znajdź”. Bohaterami poszczególnych tomów są postacie z seriali animowanych. Wybór naprawdę bogaty, bo znajdziecie tam zarówno, Tomka i przyjaciół, Robot Trains, Smerfy, Maszę i Niedźwiedzia, My Little Pony, Bing, Kotociaki, Cleo i Cuquin oraz Heniuś. Jak widzicie wybór duży. Do tego seriale dla przedszkolaków, więc i poziom zadań właśnie dostosowany dla takich młodych czytelników. Mamy tu niedługie opowieści. Każda podwójna strona to wycinek z życia bohaterów. Do tego na każdej znajdziemy szereg zadań. Każda publikacja staje się pretekstem do zabrania dzieci w świat ukochanych bohaterów, z którymi dzieci rozwiną koncentrację oraz spostrzegawczość. Słuchanie opowieści pomoże również popracować nad słuchaniem lub czytaniem ze zrozumieniem. Warto zadać dzieciom pytanie sprawdzające, czy uważnie słuchały. Zadania pomagają opanować liczenie na podstawowym poziomie, oswajają z kształtami, kolorami. Do tego pomagają rozwinąć myślenie globalne, ponieważ szukany przedmiot nie zawsze jest dokładnie taki sam jak na ilustracji.
Każda publikacja nęci pięknymi, dużymi ilustracjami, które dzieci chętnie będą oglądać. Wchodzić w świat swoich bohaterów. Niedługi tekst zachęci również do tworzenia własnej opowieści o przygodach oglądanych postaci.

Tym razem sięgnęłyśmy po „Smerfy na tropie. Szukaj i znajdź” i dzięki temu dowiedziałyśmy się, dlaczego w wiosce tych niebieskich istotek panuje taka przyjazna atmosfera. Nie zabrakło tu obowiązków i zabaw. Były zawody oraz zima. Do tego wiosenne porządki, a nawet urodziny i wędrówka po dnie oceanu. Jedenaście przygód zapewnia wspaniałą rozrywkę dzieciom i staje się dobrą alternatywą dla telewizji, pomaga oswoić z książkami, zachęca do czytania.

Drugą z pozycji, którą przeczytałyśmy jest „Lokomotywy na tropie. Tomek i przyjaciele. Szukaj i znajdź”, które zapewniły nam spędzenia miłych chwil z Tomkiem i innymi Naprawdę Użytecznymi Lokomotywami. Podobnie jak w tomie ze Smerfami mogłyśmy stopniowo zobaczyć codzienność bohaterów, ich misje, radości i smutki. Dowiedziałyśmy się jak wygląda codzienność lokomotyw, odkryłyśmy znaczenie mechaników, konieczności regularnego sprawdzania sprawności mechanizmów, aby móc wypełniać ważne misje. Raz jest to przewóz pasażerów jadących do wesołego miasteczka, a innym razem ważna misja w fabryce czekolady. Każde zadanie jest niesamowicie ważne.
Plusem tych publikacji jest to, że pokazują jak niesamowicie ważną rolę odgrywa każdy z nas. Mamy w nich przyjaźń, współpracę, zrozumienie dobrego wypełniania swoich obowiązków. Zdecydowanie polecam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz